Новак
Luxpaper Покажување на пликови, 5 8, бакарни металик, пакет

Luxpaper Покажување на пликови, 5 8, бакарни металик, пакет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 175.84

Ознаките за пликови A7 (6 16/16 x 6 5/8) се лесен начин да се даде внатрешноста на вашите коверти одредена личност! Овие премиум облоги се прецизни намалени за да се вклопат во пливите А7. Сите облоги за паѓање се постигнуваат За лесно преклопување во рамките на пликот и вклучете диспензерот за лепак, за лесна примена. Ако сакате да ја дадете внатрешноста на вашите коверти одредена личност, лагерниот лагер A7 е совршен избор и неверојатна вредност. Кликнете на копчето Yellowолта "Додај во количката " сега! Luxpaper A7 Prop-in Pleer Pleers. Количина : 250 пакет. Боја : Бакар металик. Големина : 6 15/16 x 6 5/8 инчи. Користете ги овие патеки во облоги за сите ваши коверти што ги испраќате, без разлика дали е за покани, зачувајте ги датумите или Божиќните картички, овие облоги додаваат малку боја и забава за примање пошта.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Полноќно црно Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовн

А8 Покани коверти (5 1 / 2 x 8 1 / 8) во сребрена металик се сјајна, светла сребрена боја Овие коверти имаат елег

Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило Овие коверти с

Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти.Квадратните кове�

Ковертите за затворање на хартија за џем, доаѓаат во најразлични различни бои! Ја избра бојата што е соо�

Дали барате висококвалитетен плик А1 за RSVP, зачувајте ги датумите, поканите, најавите, писмата и другите

Покрај тоа, овие коверти имаат метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно н�

Jam Haper® Brite Hue Lime Green #7 коверти на монети мерка со големина 3,5 x 6,5 инчи и се изработени од мазна, висококвали�

Пластични пликови со буква од хартија за хартија со затворање на брендот Velcro и 3 дупки со дупки се со гол�

А7 коверти (5 1 / 4 x 7 1 / 4) во зелена постелнина се длабока, зелена боја со ткаена постелнина текстура...

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документ

Коверти за џем хартија® црна #1 монети мерка 2,25 x 3,5 инчи во големина и се изработени од мазна, висококвали

Scroll