Новак
Заштитена марка ликовна уметност „бувови на цветни филијали“ платно уметност од Дејвид Галчут

Заштитена марка ликовна уметност „бувови на цветни филијали“ платно уметност од Дејвид Галчут

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Уметник : Дејвид Галхутсубјект : животни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има колаж на шарени бувови што седат на гранка со цвеќиња. Истакнати бои : Белиот, тен, кафеавиот, зелениот Дејвид Галчут може да го сруши моментот кога реши да биде уметник до одамна во градинка. Класот црташе дрвја со креони. Неговото дрво не изгледаше како другите. Тој беше огорчен дека дрвјата дефинитивно не изгледале како кафеави и зелени Q-совети. Дрвјата имаа гранки и лисја и гнезда на птици и така избра да го нацрта својот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Колаж од разнобојни бувови што седат на гранка со цвеќиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Pori Jewelers 925 Стерлинг сребрен висок полиран 025 Diamond Cut Rock Link ѓердан 24 "925 DiamondCut Rock ѓердан : ѓердан метал : : 925 С�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Кога носите вистински фармерки, ништо не може да застане на вашиот пат Овие фармерки со Fight Fight Fight Fight Fex Fe

Влезете во нов модерен дизајн со широкото теле Кени Бут од Бринли Ко Овој модерен багажник има класичен

Smartshake Bohtal 20oz изолирана колба со траен не'рѓосувачки челик со двојни wallидови со свиленкаста црна мермер �

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Колекцијата Едисон е составена од тонски неутрали заедно со испробани и вистински нијанси на морнарица

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee texturedидна уметност“ Запо

Ова склопување на рака за контрола на суспензијата и топката е директна замена за оригиналната опрема н

Оваа кошула на Ben Hogan Performance Jacquard Polo има многу повеќе отколку што се среќава со окото Хоризонталните лент�

Кој рече дека повторувањето е досадно Нашата колекција Trellis е креирана за да го покрие вашиот простор со

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање

Ledkingdomпредните светла aseembly компатибилен со Ford Mustang 05 06 07 08 09 2005 2006 2007 2008 2009 2009 година со предносен водоотпо

Современ начин да останете топло оваа сезона Јакната исполнета со аспиратор на климатскиот концепт има

Прекрасен додаток на кој било дом или канцеларија, овој модерен круг wallиден часовник е направен на 100% цв

Инспирирани од гроздобер дизајни, овие елегантно заоблени столчиња доаѓаат во четири забавни бои за да

Лесни, ветровити денови повторно се тука, дали сте подготвени? Започнете овде со секојдневниот резервоа

Поставете го вашиот курс за наутички инспириран стил со E од страна на Encher Anchor Stripe Print Indoor / Outdoor...

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4...

Спијте удобно и во стил со тајни богатства во овој мек, долги ракави сет за пижами со врат Копче надолу с�

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Тримешавината со кратки ракави на Wrangler е ваш традиционален, поло на поло, што им дава на стилот и на удоб�

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото слик�

Ние сериозно не можеме да добиеме доволно влечки од Шерпа; И, сигурни сме дека ќе ги сакате овие Кристен �

Повторно ја подигнавме барот со овој млечен десерт без веган најдобро уживаше во секое време, каде било

Тенок вклопување на сите цветни печатени кружни полите кратки ракави со копче надолу Лесно суво, лесна �

Scroll