Новак
Климарното светло од Cuddl Duds кратки ракави со врвот на вратот V-вратот

Климарното светло од Cuddl Duds кратки ракави со врвот на вратот V-вратот

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 240.00

Климарното светло од Cuddl Duds Scrubs Collects каде што функционира удобноста. Овој краток врт на вратот на вратот на вратот Raglan е изработен од трајно 4-насочно истегнување, за да се обезбеди целосен опсег на движење. Антибактериската ткаенина обезбедува или намалува својства што не се мијат. Врвот се издвојува со детали за модерен стил и удобни функционални детали како слотови за пенкало и повеќе џебови за да останат организирани. Побарајте координирање на стилови на чистење и основен слој од климарното светло од страна на гулаби. Продаден исклучиво на. 95% полиестер 5% Спандкс истегнете ткаенина со твил за леснотија на движење. Моделот носи големина S приближно. Мерења на моделот : Висина : 5’10 “, половината : 26”, биста : 33 ”, колкови : 36”. Modern Fit нуди и контурирана форма и подвижност. V-neckline; Стајлинг на пуловер со кратки ракави на Раглан. Doubleеб со двојно лепенка со држач за пенкало и четири џебови за лепенка, еден со невидлив патент. Јамка за значка на десната страна. Сребрена јонска анти-бактериска технологија. Машина за перење. Увезени.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нашата колекција Scrubstar Premium Collection Mock Top ги има стилските детали за цвест, предниот и задниот јарем и контр

Нашиот карго Pant со природен раст ја карактеризира нашата механичка ткаенина за истегнување за целоднев

Нашата скривачка колекција Scrubstar Premium, потсмев на врвот, се карактеризира со ласкави предни принцези...

Омилениот ovingубовен мечка, Вини Пох, се врати заедно со неговите пријатели Пиглет ееоре и Тигер на „Пчел

Засилете го вашиот стил во овој Scrubstar Women's VNeck Scrubs Деколте за женско душо е надополнето со заоблени џебни

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и униформи со универзална привлечност Овие женски панта

Нашиот карго Pant со природен раст ја карактеризира нашата механичка ткаенина за истегнување за целоднев

Wonderwink Pro е „дизајниран да работи“ Со својата леснотија на грижа, можете да ги измиете, да носите и да оди

Класична силуета за завиткување со симетрични линии и стилизирани џебови и трим Тројни џебови со многу

Дајте си малку дополнителна топлина со Medline Comfortease ™ Unisex затоплување јакна, WHCIH ќе координира каков било

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и униформи со универзална привлечност Удобно и функцион

Платката од памук од 65% од 35% од ткаенината Comforteaseâ има длабоки, богати бои и стои до индустриско перење...

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и униформи со универзална привлечност Овие женски панта

Wonderwink Pro е „дизајниран да работи“ Со својата леснотија на грижа, можете да ги измиете, да носите и да оди

Играјте ги вашите животински инстинкти во деликатниот чистач за печатење на овој Scrubstar...

Medline Comfortease Ladies Elastic Pants Pants Pants, паметна инвестиција која е екстра издржлива и изгледа одлично надвор од а�

Кратката јакна за кратки ракави на Wonderwork е редизајнирана со удобно поставување во умот, што го прави сов

Останете удобни во текот на денот во овој стилски, без напор, високо издржлив врв на чистење...

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и медицински униформи со универзална привлечност Удобн�

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и медицински униформи со универзална привлечност...

Додадете поени за стил на вашата гардероба во овој активна инспириран Scrubstar простор обоен плетенка Совр

Засилете го вашиот униформен стил во овој Scrubstar Women and Man's Drawstring Pant Pant Дизајнот на Scrubs вклучува четири џеб�

Ние дизајнираме квалитетни медицински чистачи и униформи со универзална привлечност Удобно и функцион

Сакајте ги вашите слоеви кога ќе ја додадете оваа удобна јакна за загревање со загревање со моден изгле�

Активната јакна за загревање е направена со пријателска, етичка ткаенина, дизајнирана да биде мека, удо�

Scroll