Новак
Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Овално скратено Морганит и бел сафир дијамантски акцент 14kt розово злато гроздобер ореол прстен

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Овално скратено Морганит и бел сафир дијамантски акцент 14kt розово

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Поставување на Морганит : Подготвен дел. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Морганит и бел сафир скапоцени камења. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Боја на дијаманти : G-H. Ова класично и пенливо парче е навистина безвременски додаток. Изработено во бујно розово злато, овој софистициран прстен има овален мерганитски скапоцен камен (8x6mm) опкружен во прекрасен дизајн на ореол, создаден од осум кружни камења со бели сафир поставени на бели сафир (2,25х2,25мм) (2х2мм) и 16 дијаманти поставени со тркалезно црево (G-H, I1-I2). Засилен со полирана завршница, овој класичен прстен е совршен за брза фиксација на глам. Јасност на дијаманти : I1-I2. Ширина на опсегот : 1,4мм. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Изразете ја целата loveубов што ја имате во срцето за жената што ја сакате со овој уникатен и нежен дизајн.

Овој ринг со акцентиран скапоцен камен и дијаманти може да се пофали со изглед на елеганција и софистиц�

Овој прекрасен сина топаз и дијамантски прстен ќе направи прекрасен додаток на секоја гардероба за нак�

Нагласете сè, од вашиот мал црн фустан до обична кошула со копче и фармерки со овие елегантни Akoya Pearl AAA, к�

Направено во злато од роза од 10kt Морганит Боја на дијаманти : GHI Хало прстен Висока полска завршница зав�

Исечење на скапоцен камен : овален Создаде бел моисанит Можете да најдете стилски класици по цена прифа�

Додадете ги овие забавни обетки Huggie во колекцијата на додатоци и ќе имате забавно парче за да се свртите

Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит Прстен што ќе го

Идеалниот подарок за вашата loveубов, овие обетки се совршена големина и имаат огнен природен скапоцен ка

14 K бело злато 16 "0,80мм ѓердан за замена на јажето Унисекс Различни во мноштво боја, големина и должина на

925 Стерлинг сребрен оригинален швајцарски сина топаз и создаде бел сафир прстен стилски и сентиментале�

Изработено од квалитетно сребро, прстенот на тркалото на овој брод е сигурен дека ќе додаде допир на мис

Прославете ја вашата посебна пригода со овој прекрасен миабела создаден бел сафир и дијамантски акцент

Алоха од Хаваи! Toе сакате да го носите овој прекрасен хавајски црна гранична прстен од „Остров девојка �

Шарена аура од жолта и бела боја е на врвот со привлечен дизајн во овој впечатлив прстен Одликувајќи се �

Ветувајте дека ќе ја сакам, честиме и негуваме со овој карактеристичен 5 камен кружен свадбен бенд за св�

Зголемете го вашиот изглед за голема забава со оваа изјава Miabella Green Quartz и Diamond Halo Cocktail Ring...

Направете изјава за елегантен стил со овој ласкав миабела црно бел дијамантски гроздобер прстен за анг�

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува кружен дел, создаден рубин скапоцен камен, поставе

Изработено во 10к бело злато, овој прстен го прикажува смарагдно исечено зелено аметистички скапоцен ка�

Scroll