Новак
Империјал скапоцен камен 10К бело злато смарагд исечен зелена аметист КТ ТВ ДВИ ДИМАНД Haloенски прстен

Империјал скапоцен камен 10К бело злато смарагд исечен зелена аметист КТ ТВ ДВИ ДИМАНД Haloенски прстен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 5599.84

Изработено во 10к бело злато, овој прстен го прикажува смарагдно исечено зелено аметистички скапоцен камен, поставен во центарот на разделената шанка. Емералдска форма рамка со тркалезни дијаманти го обвиткува централниот камен. Тркалезни дијаманти ја украсуваат сплит -шанката додавајќи искра. Завршено на светло полиран сјај, овој привлечен зелено-аметист и дијамантски ореол прстен за жени е сигурно дека ќе биде вреден додаток што би сакала да го има во својата колекција. Оригинална зелена аметист на смарагд, пријатна заситеност на зелена боја . издолжена камења исечена во големина 12x6 mm, што го привлекува вниманието . цврста поставка од 10 K злато со природен дијамантски акцент од 1/4 CT TDW.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Twobirch 0,57 ct Двоен бесконечен венчален прстен засилувач со кубна цирконија монтирана во сребро (големини о

Погледнете го овој свет со овој извонреден културен Миабела, култивиран црн тахитски бисер и дијамантс�

Добијте елегантен и шармантен изглед со овој зачудувачки дијамант и сафир прстен Изработено во 14 карат�

Мажи 8,5 "14kt жолто злато 5,4 мм жолто злато лајт нараквица со јастог 8.50in Елегантен додаток на вашата додато�

Ветувајте дека ќе ја сакам, честиме и негуваме со овој карактеристичен 5 камен кружен свадбен бенд за св�

Елегантен сребрен прстен од 925 Стерлинг со најдобрите симулирани бели дијаманти Стилски и сентиментале

925 Стерлинг сребрен оригинален швајцарски сина топаз и создаде бел сафир прстен стилски и сентиментале�

Флаутирајте го вашиот стил со овој прекрасен прстен од скапоцен камен Овој 10 карат бело злато блескаво �

Гаранција Миабела Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандар

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува кружен дел, создаден рубин скапоцен камен, поставе

Овој уникатен прстен за ангажман со двојно ореол, Миабела Моисанит, е задолжително парче накит Монтиран

Scroll