Новак
Алеси сусам лебници, 4. мл

Алеси сусам лебници, 4. мл

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

За вкусно лекување или гарнир, обидете се со лебници од сусам на Алеси. Потеклото на лебниците датира од 1679 година кога пекарот по име Брунеро Антонио од Торино, Италија, се соочи со задачата да развие леб погоден за болното дете на кралот. Преку многу проба и грешка, г -дин Антонио разви јасни и нежни прсти леб што денес ги препознаваме како лебници. Увезените лебници од 4,4 мл Алеси се направени со истиот рецепт на Грисини Торинеси (стил на Торино) од пред векови. Алеси користи само најквалитетни состојки, вклучително и сопствено екстра-девственото маслиново масло. Резултатот е лесна, ронлива и нежна ставка што најмногу го истакнува секој оброк. Ставете ги овие лебници од Грисини Торинеси на вашиот ручек или трпеза и гледајте како исчезнуваат. Вкусниот вкус, нагласен со мноштво семе од сусам, добро парови со супа, тестенини и салати. Алеси сусам лебници, 4,4 мл, пакет од 12 : Направено со екстра-девствено маслиново масло од Алеси. Увезени. Лесни и крцкави лебници од Грисини Торинеси.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Однесувајте се кон здрава закуска со овие крекери за природа Тие се направени од црн грав, вкус на фиест�

Традициите за печење во стариот свет, прецизни од неколку генерации, точно се одржуваат и внимателно се

Пред повеќе од 30 години, сопствениците на продавницата за селско сирење во Newујорк печеа крцкава идеја д

Non GMO проект Verified Koshersuggested Crrackers Crankers се совршено платно за исклучителна закуска Обидете се малку козјо с�

Иако не секој не знае по име, веројатно е дека во едно или друго време уживавте во еден од нашите вкусни п

Набиско Риц Битс / Риц Микс сорта со разновидни пакувања вклучуваат 12 индивидуално завиткани пакувања о

Rovira Export Soss Multigrain5 содржи мешавина од пет зрна и семиња што обезбедува влакна, минерали и антиоксиданти з�

Крекерите со сода со голема вредност е јасна и вкусна закуска опција која е омилена и кај децата и за воз

Shibolim Crisp Cracker со целото пченица може да ви помогне да изгубите тежина и да ве натера да се чувствувате одл

Уживајте во здрава закуска со овие крекери за сирење од сирење од крајот на јули Ослободени од холестер�

Scroll