Новак
египетска памучна нишка брои Дамаск лента за ленти за калки - калдрма камен

египетска памучна нишка брои Дамаск лента за ленти за калки - калдрма камен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Богатството во текстурата и бојата ве чека во овој прекрасен сет на ленти за ленти со памук дамаск. Овој исклучителен сет на листови нуди неверојатно чувство што се поканува во елегантна и мека ткаенина која станува помека со секое миење. Класичен ткаен лента му дава елегантен изглед. Направено од 100% египетски памук. 500 броење на нишки. Машина за перење. Богатството во текстурата и бојата ве чека во овие прекрасни, целосно 100% египетски памучни листови со памук Дамаск. Направено од 100-процентен египетски памук . 500 броење на навој . Сет на листови за калкување вклучува 1 рамен лист (), 1 вграден лист () и 2 перници (). Опремениот лист е великодушно со големина за да ги вклопи душеците длабоко до 18 инчи . Машината што се мие. Следете ги етикетите за упатства за нега.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Покрај кралицата со големина , овие исклучително меки листови со микрофибер листови доаѓаат во најразл�

Значи, ние ги искористивме нашите децении стручни знаења за постелнина за да го создадеме овој совршен �

Уживајте во искуство со вистински луксуз и ладен удобен ноќен сон со исклучително дишење на листови кои

Комплетна / кралица : (1) рамен лист, (1) вграден лист и (2) стандардни перници за стандардна големина...

1 Вметнат лист : 39 "W x 75" L +16 " Сетот на големина на кралицата вклучува : Достапно во најразлични 16 убави бои

Детали во собата вклучува еден вграден лист; Еден рамен лим и перница (с Достапно во разноврсно непце со

Здрава животна средина : Елегантна комфор и предиво и вентилирано ткаење го прават за разлика од памуко�

Овој сет на листови обезбедува траен живост на боја, без оглед колку често тие се мијат и се изработени о

Неговите ултрафинирани предива и микро вентилирани ткаени ткаат пот и дамки, правејќи кратко миење на л

Значи, ние ги искористивме нашите децении стручни знаења за постелнина за да го создадеме овој совршен �

Лизгајте се во луксуз, исклучително мазно и меко на допир, сетот на броењето на броењето на широководот �

Лесна грижа : Машинско миење ладно, суво суво, отпорно отпорно, не е потребно, без пеглање; Не бели или кор

Искусете го најдоброто во прифатлива луксуз со овие комплети за памучни листови PIMA Овој 800 TC одгледуван

Слаткајте во удобност цела ноќ помеѓу чаршавите на сетот за памучни фланели на Еди Бауер Достапно во ни�

Лесна грижа, машина што се мие Мекиот допир е прва и најзабележителна карактеристика што обезбедува не�

Комплетниот лист со голи дома, кадифен поларно руно, длабок џеб, крал, 5 пакет, сива премија вграден лист �

Нашата перница за тело направена од 55% полиестер 45% вискоза (изведена од бамбус), што го прави дише, свиле�

Уживајте во искуство со вистински луксуз и кул удобно ноќно спиење со исклучително тенок сет за дишење �

Сосема нови и фабрички запечатени RV кралица длабоки џебови дизајнирани да одговараат на душеци до 10 "дл�

4 Сет на парче вклучува : 1 поставен лист, 1 рамен лист и 2 случаи со перници (1 перница за големини на близна

Искусете го најдоброто во прифатлива луксуз со овие комплети за лесна нега Овие 600 ливчиња за богати со �

Чувствувајќи се освежено наместо да се зафати, а оние со чувствителна кожа или состојби како егзема се о

Нашиот комплет за памучни фланели од Тори Лејн се направени од најдобрите предива од памук Тие обезбеду

Scroll