Новак
Трговска марка ликовна уметност „Кауаи крајбрежје“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Кауаи крајбрежје“ платно уметност од Пјер Леклерц

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.00

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Кауаи брег“ платно уметност од Пјер Леклерк : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира тревните карпи што го сочинуваат брегот на Кауаи кои се издигаат од живописна сина вода. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Подлогата за сопирачките за замена на акциите Z17, роторот и хардверскиот комплет е буџетската замена на

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој жолт медитерански wallиден часовн�

Прекрасен додаток на сите ваши проекти за изработка на хартија! Овој пакет содржи 30 8.25x11,36 инчи двостран�

Поврзано со среќа и среќа, овој шармантен прстен на слонови е направен од квалитетно сребро Овој стабил�

The Dreamline Unidoor е врата за туширање без нишалка дизајнирана во чекор со современите трендови на пазарот...

Умно дизајнирана, дрвена рамка во форма на куќа го слави она што е навистина важно за еден домнајблискит

Каков сладок начин да ја поздравите летната сезона Од неговите кратки ракави до нивоата полите, овој фу�

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

Уметник : Marion Roseubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за

Поддршката ќе се олабави за да му помогне на килимот да лежи рамно Она што ја прави оваа колекција толку

Чудо на нација девојчиња Училишна униформа истегнување на слаби панталони се направени со мода и удобн�

Апстрактна Avenue Wall Art Canvas Prints 'Златни ветрови II' жолти, бели златни ветрови II, е вешто изработено модерно у

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Подобри домови и градини Во живо растенија Лантана BHG QT LANTANA Годишно Мултибоја Сите сезони Одгледувач те

Залихи на суштинско значење Оваа маица Vврат од Terra & Sky има цврст тон и удобни кратки ракави Приближно...

Овој килим е одличен за кујна, кревет и бања IDG City Skyline Париз килим, 22,5 "x 37" : Прекрасната уметност од Марко

Кукла за вода во вода, поддржува партнерство со добротворни цели : вода, вода исполнета бебешка кукла, жи

Давањето никогаш не било толку забавно отколку со корисна црвена боја на Санта вреќа од Северниот пол...

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери Остварливата извонредно

Оваа симпатична детска тешка маица 2пакет од Wonder Nation ја одржува покриена со удобност со забавна мешавин�

Работи добро со други производи на Клара Кларк, како што се чаршафи за постелнини, капаци на дуети, перни

Купете ја оваа колекција облека за момчиња од мали деца од garanimals! Garanimals нуди облека за момче за бебиња, в�

Овие машки мокасини во Мека се стилски дизајнирани со суптилна текстурирана кожна кожа и лесно се вклоп

Вклучете ја играта во своето секојдневно со овој комплет за облека со 2 парчиња инспирирани од Louney Tunes! И�

Халмарк испрати желби за среќен ден на мајката со модерна картичка за Денот на мајката Покриената има а�

Гоја Мал бел грав 29 мл (822 Г) Овие бели грав се совршени за правење најразлични рецепти како супи, чили, чо�

Scroll