Новак
Еко -пријателски полиестерски влакна измешано со памук - ултра мек комплетен лист

Еко -пријателски полиестерски влакна измешано со памук - ултра мек комплетен лист

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 719.84

Постелнината на Rekoop се прави со мешање на памук со полиестерско влакно добиени од рециклирање на шишиња со миленичиња за миленичиња. Произведено од Reliance Industries Limited, ова влакно е најеко-пријателско полиестерско влакно во светот. Рециклирањето ПЕТ доведува до намалување на депонијата, потрошувачката на сурова нафта и емисиите на јаглерод. Rekoop е следливо : Молекуларно обележување на рециклираното полиестерско влакно преку платформата за применети ДНК -науки, Newујорк, ја обезбедува својата доказ и целосна следливост низ синџирот на снабдување. Rekoop е пријателски за клиентите : Постелнината на Rekoop е ултра мека, опасна хемикалии без хемикалии, издржлива и лесна за грижа за . 60% памук / 40% рециклиран полиестер. Целосно еластични опремени чаршафи се вклопуваат во душеци до 15 ". Овој сет на плочи од 4 парчиња вклучува : еден рамен лист, еден вграден лист и две стандардни перници. Лесна нега, машина за перење. Оеко Текс сертифициран.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Снабдувањето со магла во Лондон излезе со совршен сет за миење на едно / користете едно сценарио Секој с�

Карактеристики : Погоден за широк спектар на стилови како што се, модерни, крајбрежни, крајбрежни, фарми

Лесна грижа, машина што се мие Мекиот допир е прва и најзабележителна карактеристика што обезбедува не�

Комплетна / кралица : (1) рамен лист, (1) вграден лист и (2) стандардни перници за стандардна големина Кинг : (1

Овој сет на листови обезбедува траен живост на боја, без оглед колку често тие се мијат и се изработени о

Искусете луксуз како никогаш порано не сте се чувствувале Лизгајте се меѓу кориците и оставете си wallид �

Чувствувајќи се освежено наместо да се зафати, а оние со чувствителна кожа или состојби како егзема се о

Tumble Dry Thip Dimensions со големина на кралот рамен лист 102 "x 105", поставен лист 78 "x 80", 2 кралски перници 20 "x 40" одго�

Овие супермеки листови се одличен начин да помогнете да бидете сигурни дека сте во чиста удобност цела �

Вдишете нов живот во вашата спална соба со оној од еден вид дизајн на капакот на Кристи Дувет поставен о�

Клиентите на хотелот ги оценија овие чаршафи како многу удобни, меки и мазни Луксузот ги исполнува перф�

Оваа зачудувачка колекција е направена од египетскиот памук на долг, ценет за својот богат сјај, свилен�

Уживајте во искуство со вистински луксуз и кул удобно ноќно спиење со исклучително тенок сет за дишење �

Уживајте во искуство со вистински луксуз и ладен удобен ноќен сон со исклучително тенок сет за дишење, к

Слаткајте во удобност цела ноќ помеѓу чаршавите на сетот за памучни фланели на Еди Бауер Достапно во ни�

Scroll