Новак
Еко -пријателски полиестерски влакна измешано со памук - ултра мек комплетен лист

Еко -пријателски полиестерски влакна измешано со памук - ултра мек комплетен лист

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 719.84

Постелнината на Rekoop се прави со мешање на памук со полиестерско влакно добиени од рециклирање на шишиња со миленичиња за миленичиња. Произведено од Reliance Industries Limited, ова влакно е најеко-пријателско полиестерско влакно во светот. Рециклирањето ПЕТ доведува до намалување на депонијата, потрошувачката на сурова нафта и емисиите на јаглерод. Rekoop е следливо : Молекуларно обележување на рециклираното полиестерско влакно преку платформата за применети ДНК -науки, Newујорк, ја обезбедува својата доказ и целосна следливост низ синџирот на снабдување. Rekoop е пријателски за клиентите : Постелнината на Rekoop е ултра мека, опасна хемикалии без хемикалии, издржлива и лесна за грижа за . 60% памук / 40% рециклиран полиестер. Целосно еластични опремени чаршафи се вклопуваат во душеци до 15 ". Овој сет на плочи од 4 парчиња вклучува : еден рамен лист, еден вграден лист и две стандардни перници. Лесна нега, машина за перење. Оеко Текс сертифициран.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Сакајте го изгледот на Burlap, но сепак сакате пријатно? Сетот за листови Монако е совршен за вас! Нежните, м

Овие листови се совршени за студенти од колеџ Тие се направени од мека мешавина од памук / полиестер со д

Supersoft и UltraComfy, Serta Supersoft измиениот сет на микрофибер е основна елементарна компонента на кој било кревет..

Нашата перница за тело направена од 55% полиестер 45% вискоза (изведена од бамбус), што го прави дише, свиле�

Сетот Atelier Martex Sateen Sheet нуди луксузно драпи и мазен изглед и чувство на вашиот кревет Изработена со цврсто

Со 15 инчи Близнак 3 Комплет за компјутер Што е вклучено во овој сет? 1 близнак рамен лист 66 in.Опис на произ

Карактеристики : Погоден за широк спектар на стилови како што се, модерни, крајбрежни, крајбрежни, фарми

Уживајте во искуство со вистински луксуз и ладен удобен ноќен сон со исклучително дишење на листови кои

Чувствувајќи се освежено наместо да се зафати, а оние со чувствителна кожа или состојби како егзема се о

Засилена еластична еластична околу вградениот лист со катчиња Синтетичките влакна се силни и еластичн�

Слатка домашна колекција за кревети сет Длабок џеб со 4 парчиња постелнина 1800 хотел луксузен мек двојн�

Овие чаршафи се ткаени од долги главни предива со употреба на уникатно ткаење на Sateen за удобност и издрж

Овој сет на египетски памучни листови од 1000 нишки е наша најдобра постелнина на располагање...

Се вклопува душеци до 15 ”длабоки .Сет на листови со микрофибер, отпорен на брчки, длабок џеб, комплетен л

Значи, ние ги искористивме нашите децении стручни знаења за постелнина за да го создадеме овој совршен �

Вдишете нов живот во вашата спална соба со оној од еден вид дизајн на капакот на Кристи Дувет поставен о�

Убавината спиење започнува со луксузни материјали и раскошни детали Освежете го изгледот на вашата пос

Лесна грижа, машина што се мие Мекиот допир е прва и најзабележителна карактеристика што обезбедува не�

Основи на основите за микрофибер сетови и перници се навистина ориентирани кон вредностите...

Искусете луксуз како никогаш порано не сте се чувствувале Лизгајте се меѓу кориците и оставете си wallид �

Неговите ултрафинирани предива и микро вентилирани ткаени ткаат пот и дамки, правејќи кратко миење на л

На студена вечер, нема да мора да ползиш во ладен кревет кога ќе го изберете овој комплет за модални маич

Снабдувањето со магла во Лондон излезе со совршен сет за миење на едно / користете едно сценарио Секој с�

Здрава животна средина : Елегантна комфор и предиво и вентилирано ткаење го прават за разлика од памуко�

Колекцијата Ела Jayејн Пентхаус го носи нашиот куриран избор на софистицирана луксузна постелнина во ва�

Уживајте во искуство со вистински луксуз и кул удобно ноќно спиење со исклучително тенок сет за дишење �

Scroll