Новак
Трговска марка ликовна уметност „животни 10“ платно уметност од здраво ангел бел мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „животни 10“ платно уметност од здраво ангел бел мат, црна рамка

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.33

Ова подготвено за обесено, измерено врамено уметничко дело има форма на речен линија на профилот на носорог. Анџеле Ван Дам ака „Здраво Ангел“ е самопрофесионален креативен истражувач, се мачка во голем број креативни потраги, но секогаш се враќа на нејзината вистинска страст со мастило и боја. Работејќи од нејзиниот дом во Нов Зеланд, со поддршка на нејзиниот партнер, ќерка и проблематично студиски миленици, Анџеле ги поминува своите денови создавајќи со сложени и интригирачки илустрации и смело обоени ремек -дела спакувани полни со цвеќиња, животни, обрасци, глувчиња и слоеви на слоеви на детали. Со својата фантазија и околината за инспирација, Анџеле се надева дека нејзините слики ви овозможуваат часови на релаксирачко уживање и креативна среќа. Отпечаток од 8x10 giclee под акрилик во црна рамка 11x14. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Трговска марка ликовна уметност „животни 10“ платно уметност од здраво ангел бел мат, црна рамка.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Донесете допир на природна убавина во вашиот дом или канцеларија со нашиот дрвен цвет пакет Овој зачуду

Вклучете ја играта во своето секојдневно со овој комплет за облека со 2 парчиња инспирирани од Louney Tunes! И�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Надворешноста Со секој чекор, овие бебешки чизми од првите чекори со зачекорување на камења имаат облог

Ove Decors бесконечни 50 7 / 8 во сетот на вратата за туширање со шарки на Тампа, кој има фиксен систем за шарки н

Конечно, нозе да ве однесе од салата до бранч! Нашите женски глуждови од јогалик ќе бидат нов главен дел �

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, бела матка, акрилна трговска марка лико�

Рипли Втори е нов пресврт на еден од нашите омилени обрасци Ние го сменивме горниот во одличен нов ткаен

Сладоледот од чоколадо во Хиланд е направен со свежо млеко од локалните млечни земјоделци...

Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија Резултатот е

Дафодилите (ботанички наречени нарцис) се долгорочни повеќегодишни и прават одлични придружници на дру

Умно дизајнирана, дрвена рамка во форма на куќа го слави она што е навистина важно за еден домнајблискит

Кралски свежи свински стомаци 32 мл исечи Брендот Royal Foods се препознава низ целиот југоисток како водечк�

Откријте омилени ликови од филмови, ТВ емисии и стрипови преименувани како автомобили со жешки тркала! H

Овој асортиман на загатки за забава во Бафало игри со 500 парчиња содржи различни слики од Војна на Starвез�

Подлогата за сопирачките за замена на акциите Z17, роторот и хардверскиот комплет е буџетската замена на

Scroll