Новак
Трговска марка ликовна уметност „Peach Eclipse v“ Canvas Art by Grace Popp

Трговска марка ликовна уметност „Peach Eclipse v“ Canvas Art by Grace Popp

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Грејс Попсобјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има розови и тиркизни апстрактни форми кои ја пополнуваат рамката. Истакнати бои : Бела, сина, светска уметничка група Тан е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розови и тиркизни апстрактни форми кои ја пополнуваат рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

чамци кои седат на пристаниште Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Остварливата извонре�

Јадете пијалок и бидете весели, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Благословете го нашиот среќен дом, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во разни големини трговска марка ликовна уметност „�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Дебели, златни контури на шема на Дамаск над шема на сива чипка Резултатот е широко прифаќање на Giclee од �

Тема : Animalsивотни Стил : Поп уметност Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметнос�

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовн

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Шарени апстр

Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање в

Печатено со мастила со врвен квалитет, овие производи од платно се отпорни на избледени, со цврсти или г�

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со срце од рози од отпечатоците од студиото Винвуд, прекрас

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, трговска марка ликовна

Креирај типографија Сребрена, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфа

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Кауаи пл�

Нека оваа неверојатна слика за пејзаж ве однесе до неверојатно патување без да ја оставите удобноста на

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Исклучете ја црвена�

Уметник : Дарен Вајт Фотографија за фотографски предмет : Пејзажапелатива : Модерен и современо произво�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Тема : Пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : Златна украсна рамка, акрилна трговска марка ликовна

Драматичен влез Роуз, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна розова б

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Уметник : Кортни Прахлсубјект : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно у

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : животни Стил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано п

Scroll