Новак
Трговска марка ликовна уметност „бело злато IV“ платно уметност од Крис Пашке

Трговска марка ликовна уметност „бело злато IV“ платно уметност од Крис Пашке

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Уметник : Крис Пашкесјубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има златна и црна апстрактна боја над бела позадина. Истакнати бои : бело, тен, црно, сиво портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Златна и црна апстрактна боја над бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Тема : Animalsивотни Стил : Поп уметност Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметнос�

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подг�

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка лико

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

чамци кои седат на пристаниште Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Остварливата извонре�

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, трговска марка ликовна

Јадете пијалок и бидете весели, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање в

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со изгрејсонце од студиото во студиото Wynwood, прекрасно дело

Енрикета Аренсбург Отоњо, е вешто направено традиционално уметничко дело од вистински уметници...

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, трговска

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Кауаи пл�

Тема : Пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : Златна украсна рамка, акрилна трговска марка ликовна

Scroll