Новак
Трговска марка ликовна уметност „Кауаи плажа изгрејсонце“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Кауаи плажа изгрејсонце“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, црна рамка

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.33

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Кауаи плажа изгрејсонце“ уметност од Пјер Леклерк, Бела мат, Црна рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има светло изгрејсонце преку расфрлани облаци над плажата. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Исклучете ја црвена�

Уметник : Крис Пашкесјубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно уметн�

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, трговска марка ликовна

Уметник : Kcdoodleart Subject : Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Цветни девојки 20“ платно �

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање в

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Печатено со мастила со врвен квалитет, овие производи од платно се отпорни на избледени, со цврсти или г�

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подг�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Iced Geo, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сина боја, ова ликовн�

Благословете го нашиот среќен дом, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со се

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со направете се себеси горд од платното во студиото Wynwood, пр

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Уметник : Кортни Прахлсубјект : Animals Tyle : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно у

Сонцето е усогласено, е вешто направено уметничко дело од средниот век од вистински уметници...

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, трговска

Јадете пијалок и бидете весели, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Scroll