Новак
Студија за ликовна уметност во трговска марка „Студија за антикваринска школка I“ платно уметност од визија студио

Студија за ликовна уметност во трговска марка „Студија за антикваринска школка I“ платно уметност од визија

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3007.36

Уметник : Carolee Vitalettisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен цвет во центарот на рамката. Истакнати бои : црвена, зелена, тен, розова, сива, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Школки што се наоѓаат во центарот на рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Kcdoodleart Subject : Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Цветни девојки 20“ платно �

Драматичен влез Роуз, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна розова б

Нека оваа слика за животински свет ве плени со својата убавина; Оставете го да се разбуди во вас страст к

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Исклучете ја црвена�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Уметник : Велингтон Студио Субјект : Флоралстил : Тропски прооден вид : Галерија обвиткано платно Арттис

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, трговска марка ликовна

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Тема : Animalивотни Стил : Поп артпродукција Тип : Сребрена рамка, Црна матка, акрилна трговска марка ликовн�

Уметник : Дарен Вајт Фотографија за фотографски предмет : Пејзажапелатива : Модерен и современо произво�

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во различни големини, трговска

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

Енрикета Аренсбург Отоњо, е вешто направено традиционално уметничко дело од вистински уметници...

Уметник : Мајкл Jackекссопјубјект : животни Стил : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија, обвиткано со пл�

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4 Бели корали на�

Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, меуми и приватни колекционери Со неделни изданија, пок�

Scroll