Новак
Трговска марка ликовна уметност „Вудкок во криењето“ на платното од Вилхелм Гобел

Трговска марка ликовна уметност „Вудкок во криењето“ на платното од Вилхелм Гобел

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Вилхелм Гобелсубјект : животни Стил : Природна модерна Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дрвокрадство во центарот на есенскиот пејзаж. Роден во 1960 година во Brу Бранзвик, Newу Jerseyерси, Вилхелм. Гобел е национален познат уметник за диви животни. Дипломирал на колеџ Итака во Итака Newујорк, Гобел доби диплома по биологија. Тој направи животна студија за анатомија на птици и направи патувања на терен низ Канада, САД и Западни Инди за да го проучуваат дивиот свет. Неговите слики се прикажани во многу публикации, вклучително и живот на отворено, Национален животински свет, Birdchers Digest, спортски класици и списание за животински свет за да именуваме неколку. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вилхелм Гобел 'Вудкок во криењето на платното уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Данскин сега премија за ракав на девојчето најлон на лактот Леотард е направен од нашата најпогодна тка

Добредојдовте гости со овој прекрасен монограмски доормат Тешка, но сепак елегантна, овој душек е израб

Кога шетате или трчате вашето куче пред сончање или по зајдисонце, треба да бидете сигурни дека другите

Март Роден камен Направено во сребро.Додадете прекрасно парче во вашата разновидна колекција со овој м�

Направи мека мешавина понудена во широк асортиман на бои Бидете сигурни дека знаејќи дека нашите кошул�

За девојчето кое сака најжешките бои и стил, Никол од формулата за долго носење на Nail Nail, се осигура дека

Создадете тропски рај во вашиот дом со колекцијата на кујнските пешкири на „Едноставно Дејзи“...

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Влезете во духот оваа сезона на жетва и Ноќта на вештерките со нашата празнична кујнска крпа! Оваа кујнс

Четка за патничко лице за чистење на кожата, совршена за млазници, оваа силиконска четка за лице за едно�

Начин за славење Прогресивни подароци 9,5 "Супер мек за кучиња на в Valentубените, подарокот за кучиња, држе�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Едноставниот модерен класичен гушар е двоен иден и вакуум изолиран за да го задржи вашиот пијалок топол

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Уметник : ennенифер Rutledges Ubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова п

Одлично за дневна облека, ноќна облека, облека за спиење, домашна спална соба и дневно носење...

Земете го од самата Софија : „Обидувањето нови стилови може да направи да се чувствувате поубаво отколк

Пинк кутија женска инспиративна нараквица нараквица цврст не'рѓосувачки челик 7,75 инчи врски за вртење �

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Софистициран, едноставен и неспоредлив, овој 14 карат бел златен скапоцен камен е сигурен дека ќе се негу

Оваа дрвена маса може елегантно да го скрие креветот за миленичиња или кутијата за легло, така што тие ќ�

Уметник : Али Крисибјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано платно ум

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзаж за пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметно

Дизајн со повеќе бои The AsX501 A има неколку избори во боја за да го искажете вашиот сопствен стил...

Вие работите напорно и заслужувате да се однесувате кон нешто убаво! Чувствувајте се како кралица и обл�

Scroll