Новак
Dayco обликувано црево за радијатор

Dayco обликувано црево за радијатор

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 223.84

TDAYCO® обликуван радијатор и бајпас црево tdesigned за замена на цревото на производителот на оригиналната опрема, радијаторот со обликуван на Dayco и бајпас црево се изградени со плетено засилување и изградба на EPDM што обезбедува голема јачина и отпорност на нафта, кал, сол, остатоци од патишта, озон, ладење на ладење , и температурни варијации од -40 F (-40 C) до +257 F ( +125 C) кои се потребни за замена на цревото OEM. TThe Внатрешната основна цевка е засилена со плетен рајон за максимална јачина и отпорност на пукање за животот на цревото. Dayco обликуваниот радијатор и цревото за бајпас има удобен пластичен ремен за виси за брза и лесна трговска марка. Покрај исполнувањето на SAE J20 R4, барањата од класа Д-1, ова црево сега е дизајнирано да ги исполни електро-хемиските барања од типот EC, како што е наведено во SAE J1684. tfeatures и придобивки : t t tmade со синтетички гумени соединенија на EPDM кои обезбедуваат отпорност на влошување од озонот, течностите и температурните варијации од -40f (-40 C) до +257f ( +125 C) t t t t ttthe inner Основната цевка е засилена со плетен рајон за максимална јачина и отпорност на пукање за животот на цревото t t tmeets SAE J20 R4, барања од класа Д-1 за подобрено црево за услуга t t tmeets тип на електро-хемички барања на ЕК ЕКЛЕМЕТ Наведено во SAE J1684; што го елиминира предвременото влошување на внатрешната цевка предизвикана од изградбата на статички електрични полнежи t t tlimited тригодишна гаранција Dayco обликувано црево за радијатор.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Специфит на производи : Директна фиксација Продадена : Продадена индивидуално Ноти : Тип на пин; Со 2пост�

Оригинален CV зглоб на Drive Shaft CV Оригиналниот CV зглоб на Drive Shaft CV е компонента за замена на OES која ги обезб�

Bando Acportory Drive Belt изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произве�

Специфит на производи : Директен тип на фитмент : Директна замена Продадена : Продадена индивидуално Type :

Регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за 2007 2018 Jeep Wrangler Заден лев (без мотор за лифт на прозорец) Регулато�

Заптивка на коленестото вратило NOK Crankshaft Seal Fits Select : 20062015 Honda Civic 4 Cyl 1,8 L 20052007 Honda Accord 20032004 Honda Accord 4 Cyl 2.4 L 2016201

Специфичен производ на производот : Тип на моќност на моќност : 2пински приклучоци : Со пакет на мотоцикц�

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет на мотоцикции : Nofit : Direct Fit Fitment Type : Directementoe Број на �

Собрание на регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за 2002 2003 година Mitsubishi Lancer Front лево (регулатор на прозор

Регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за Nissan Sentra 19941991, Tsuru 20121994 Предниот десен десен агол (без мотор за ли�

Повторно воспоставено од производството за да ги исполни најпрецизните стандарди за сигурни перформан

Делови за шасии за Quicksteer се дизајнирани и тестирани за да го вратат управувачот и ракувањето со нивните

Директна замена на вентилот за вентил на пареатаовој пареа канистер вентил соленоид се вклопува и изве�

Специфичноста на производот Продадена : Продадена индивидуално, меѓусебна размена на дел : 31306775098 Replaces OE

Овој комплетен комплет за сопирачки VGX Premium нуди тивки, чисти и долготрајни перформанси VGX Premium Комплетен

Производите на Вокер започнаа со снабдување на потребите на системот за гориво на автомобилската индус

100% сосема нови и никогаш не се користат Го одржува ладилникот за внатрешни работи на автомобилот во тек�

Комплетен комплет за паѓање вклучува сè што ви треба за да ја завршите работата правилно...

Motorcraft PCV Valve секој моторникратен PCV вентил ги испорачува квалитетни перформанси што сте ги очекувале од �

GRAF нова вода Pumpthe Pump Pump Graf не содржи делови од преработување и се произведува со употреба на оптимизиран

Овие прилагодени задни 2 клипови со клипки со загради за закачалки и комплетни комплети за хардвер се ди

Пумпа за вода на моторот GMB со вентилатор спојка изгради репутација во автомобилската индустрија за ква

Специфит на производи : Директен тип на фитмамент : Директна замена Продадено : Продадена индивидуално Ty

Scroll