Новак
Злато на Калаката внатре внатре

Злато на Калаката внатре внатре

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Злато на MSI Calacatta 12 in. X 12 in. Мозаик поставен од мозаик и wallидни плочки даваат какви било станбени или комерцијални поставувања на резолуција. Златни вени и допири на сиво миење низ меката бела позадина на полираниот италијански мермер, нанесувајќи го вашиот простор со остар изглед и современа талент. Природниот камен мозаик има 4 in. X 2 in. Правоаголни чипови монтирани на мрежен лист, кој се преплетува беспрекорно со идентични плочки за да покрие големи затворени или надворешни простори со минимален напор. Фаќајќи ги варијациите на случаен тон за дополнителен карактер, тие изгледаат особено впечатливи како кујнски задниот дел или опкружувањето на када/туш, а исто така се одликуваат како прекрасно како панел за акцент или површина на countertop. 10 квадратни метри, 10 парчиња по случај. Тежината на случајот е 50 lb .. Одделение 1, природен мермер мозаик за употреба на подот, wallидот и countertop. 12 in. Ширина x 12 in. Должина x 10 mm дебела мозаик поставена од мрежа. 2 in. W x 4 in. Должина од тули парчиња. Полирана мазна завршница со висока сјај и случајна варијација во тонот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Направете го вашиот следен дизајн проект извонреден со плочките Секоја плочка е внимателно направена и

Акварел графит Шеврон 12 in X 15 in Мозаик плочка е вештачки брак со практичност и стил Светлокаковоздухот м�

Инсталирајте со употреба на Thinset и Grout Плочките мора да бидат инсталирани со употреба на Тинсет и инјекц�

MSI на Bianco Dolomite Geometrica Polised Mosaic Polile е класичен турски мермер со модерен раб со карактеристично, мазно сиво в

Мозаиците и плочките на GBM се буџетски пријателски, убава опција за додавање акцент и разновидност во ко

MSI е 12 in X 12 in Ренесансен мермер мозаик подот и wallидна плочка, лесно е да додадете прскање на современ стил

Инспирирана од јапонската керамика, колекцијата 360 е позната по своите мазни, кружни површини Секоја за�

Не користете под туш Дојдете во кутија од 10 панели, покријте 9,7 квадратни метри, големина : 12 "x 12" Овој вид

Иновативна 3Д хексагона керамичка wallидна плочка, колекцијата Хедрон, игра со светлина и сенка за да им д�

Инспирирана од релаксирачката, природната и блажената аура на бањите, колекцијата Кисмет е заслепувачк

Art3d кора и стап од камен од задниот дел од камен е дизајнирана за кујна, бања, дневна соба и можете да ја з�

Инспирирани од прекрасно рачно насликани цементни плочки од Тоскана, колекцијата Палацо ве шепоти на и�

Излупете и залепете ја плочката за грб Longking Premium Quality Easy DIY кора од DIY и лепки е изработена од лепило подло�

Позадината за контакт со дрва од дрво Арт3Д АРТ3Д Дрво контакт Позадината е водоотпорна и масло доказ, мо

Пред векови, дрвјата беа собрани и беа испратени како лебдат по реките како средство за нивно пренесува�

Ако сонувавте за бел мермер за грб за вашата кујна или бања, направете ја реалност со оваа кора и стап...

Додадете малку искра во вашиот дом со плочки од WS Tiles! Ние произведуваме само најубави и елегантни плочк�

Мозаикот на реката Serenity Stone Rock Rock е природен камен мермер мозаик кој се користи широко за надополнување �

МСИ на хавајскиот крајбрежен стаклен мозаик плочки има спектар на суптилни сини нијанси кои потсетуваа

Durango Cream 2 in Ромбоидните плочки имаат нијанси на fawn and Cream Мала во големина, но голема на удар, оваа траверт�

Плочката со мозаик со врвен квалитет на врвна боја е рачно занаетчиска wallидна уметност на природна мајк

Металната метална сива боја на метеровата метрото е доволно софистицирана за да се користи како фокусн�

Premium quality shell mosaic tile is a handcraft wall art of natural mother of pearl (MOP) shell with mesh back, especially design for kitchen backsplashes, bathroom backsplashes, shower wal

Scroll