Новак
Трговска марка ликовна уметност „Свинг вина“ платно уметност од Валари Вејд

Трговска марка ликовна уметност „Свинг вина“ платно уметност од Валари Вејд

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Валари Wadesubject : Animalsstyle : Modern & Cote Moper Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мајмун што виси од лоза. Валари Вејд создава и со традиционални медиуми (обоени моливи, креони, акварел и акрилици) и со дигитален софтвер (CS5 Creative Suite). Понекогаш двајцата се комбинираат во традиционален/дигитален hodgepodge. Идеите за уметнички дела обично доаѓаат во најчудните времиња, додека работите на нешто друго, возејќи, обидувајќи се да заспиете .. Постои постојано растечка тетратка на концепти кои допрва треба да ја видат хартијата giclee (Jee-clay) е Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Валари Вејд „Свинг вина“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Карактеристики.Надградете ја вашата спална соба со исклучителен, стилски дизајн за вашиот кревет ...

Создадете убави знаци, картички и канцелариски материјал со овој комплет за матрици на азбука...

Цврст кабел од не'рѓосувачки челик од 4мм Нежните заоблени врвови за удобност 25мм алуминиумски диск шар�

Патувајте во стил со нашата лесна мултинамена торба за месинџер! Зашиени заедно со квалитетен најлон, г�

Создавањето на ставање заедно никогаш не било полесно! Овој елегантна породилна туника врвот има фигур�

Подобри домови и градини Гроздобер LED светилки го комбинираат класичниот изглед на Едисон на гроздобер

Супериорни влошки и абразиви RSP38 6 "DIA 6 Душтини за прашина со 5 / 16 " 24 навојна контура на вратило и подлога

Среќен ден на Свети Патрик! Свртете ја вашата облека во забавна и празнична изјава за забава со оваа сме�

Цветната хартија за завиткување може да се користи за општа намена за цветни продавници, сегашни кутии,

Лудувајќи се за карирана со кошула со копче на Тера и Скај Вистинска класика, оваа кошула е подготвена з�

Scroll