Новак
Van Zyverden Daffodils Кујнски мијалник Сет на сијалици повеќебојни делумно сонце повеќегодишно елен отпорен на LB

Van Zyverden Daffodils Кујнски мијалник Сет на сијалици повеќебојни делумно сонце повеќегодишно елен отпорен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.33

Дафодилите (ботанички наречени нарцис) се долгорочни повеќегодишни и прават одлични придружници на други светилки, годишници и секакви грмушки. Тие истакнуваат најмногу секоја градина и се ефтино решение за додавање на боја во вашата градина. Тие се релативно без штетници и елените нема да ги јадат. Класификациите на дафодил се поделени на 13 поделби според нивната цветна форма и наследство од страна на американското друштво за нарцидил. Тие добро се снаоѓаат во текот на поголемиот дел од САД, доколку има видлива зима. Забавен факт : Дали знаевте дека нарцисот е цвет од март? Ван Зиверден се справува со стотици сорти на нарцис, па понекогаш е предизвик да се избере кои варијации да се вклучат во мешавина како што е ова. Некои сорти се стандарди, а други се извонредни и уникатни. Ние собираме презаситеност и произведуваме посебна мешавина од се-во-едно, од нераскажан број на сорти-еден вид potluck. Забавно и полно со изненадувања. Бидејќи секоја мешавина е загарантирана да биде уникатна, купете неколку пакувања за засадување во маса и создавање на таа драматична, смела привлечност. Најдобра мешавина од дафодил! Засадете го ова повеќегодишно на локација со делумно сонце. Клучни зборови : разнобојни, отпорни на елени, зони на цврстина на УСА 3-8, 1 lb ван Зиверден нарцис на кујнски мијалник, смеса за мијалник од 6 светилки. Отпорен на елени и години на безгрижна боја. Најдобра мешавина од дафодил. Секоја мешавина е загарантирана да биде уникатна . повеќебојна. Заспана сијалица со големина 12/14 см. Делумно сонце. Растенија во есен. Цути во пролет. Расте 10-24 "Висок.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Донесете допир на природна убавина во вашиот дом или канцеларија со нашиот дрвен цвет пакет Овој зачуду

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, бела матка, акрилна трговска марка лико�

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно �

Оваа прекрасна црна и златна перуанска лилјана платно уметност се печати со употреба на највисок квали�

Основата на вашето лето, кошула без брендсе врти преку 90 степени : вертикалните ленти се внатре...

Конечно, нозе да ве однесе од салата до бранч! Нашите женски глуждови од јогалик ќе бидат нов главен дел �

Користејќи го вашиот уред за рецепт за готвење? Декорирајте ја вашата кујна со оваа забавна држач за таб

Овие маици со кратки ракави Terra & Sky доаѓаат во удобен двопакет и лесно заработуваат место на ротацијата..

За да го негувате драгоценото време на сезоната на есен, собрајте ја оваа колекција на сложувалка за воз

Подготвени за добар ноќен сон? Овој женски кошмар пред Божиќно спиење е направен за да легнете пред спие

Уметник : Ален Jimmersonsubject : Пејзажапелатива : Модерни и современи Производски тип : Галеријаобвиткано плат

Уметник : Камерон БруксСубјект : Пејзажапестит : Тип на крајбрежје Продукција : Галеријаобвиткано платн�

Maybelline New York Tattoo Studio Водоотпорен гел за подобрување на веѓите, црна, сакате дебели, извајани веѓи кои траа�

Дали сте подготвени да станете меѓудимензионални во овие SpiderMan : преку пајакотстихстих со 2пакувања на б

Регулаторите за нови прозорци се дизајнирани да ја зголемат вредноста на вашиот мотор за лифт на прозор

Овој асортиман на загатки за забава во Бафало игри со 500 парчиња содржи различни слики од Војна на Starвез�

Уметник : Руперт Бани Предмет : People Style : Trational Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за о

Нашите костими за капење на бебе и мали деца се направени со ткаенина UPF 50+ за да го спречат вашето малечк

Колекцијата на слобода е под влијание на класичните и традиционалните дизајни кои совршено се мешаат с�

Распоредете го одморот расположи низ вашиот дом со Божиќна декоративна перница на Дејзи Додава совршен

На секој му треба класична тексас јакна во својот плакар Безвремената верзија на Wonder Nation е совршен избо�

Изведете го вашиот женски шарм со нашето квалитетно интимно носење на Аеруси Направено да биде удобно и

Товарните панталони се сигурен и младешки избор, и тука имаат ажурирана силуета мулти карго џебови, тен�

Од забавите на дремките до мрзливите денови на лов, таа ќе го задржи пријатно со тотално ладни панталони

Изведба на највисоко ниво, Mizuno Premier Pro Baseball Pant G2 му нуди на играчот професионален изглед и чувство Овој ст

Вашата малечка ќе ги сака овие момчиња за пливање шорцеви врз основа на класичната телевизиска франшиз�

Ова кратко на Russell Core е изградено сите ваши активности Технологијата на влага DriPower360 ви помага да остане�

Сладоледот од чоколадо во Хиланд е направен со свежо млеко од локалните млечни земјоделци...

Оваа колекција го карактеризира Биг Лебовски, омилен и култен класик за сите времиња за двајца мажи со и

Додадете ја модата и функцијата во вашиот дом со главните теми Шеридан Фретхард во затворен простор за �

Scroll