Новак
Трговска марка ликовна уметност 'Исланд пејзаж 34' платно уметност од Мекиј Дучински

Трговска марка ликовна уметност 'Исланд пејзаж 34' платно уметност од Мекиј Дучински

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Maciej Duczynskisubject : Panderscape Style : Природна модерна производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има водопад што брза од страната на карпа. Истакнати бои : светло сина, сива, сина, бела, црна, зелена, кафеава Мекиј Душински е можеби најпознатата од сите полски пејзажи и фотографите за патувања, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја открил својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на Гикле (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мекиј Душински е можеби најпознат од сите полски пејзажи и фотографи, познати особено за неговите фотографии од Норвешка. Роден на 2 ноември 1975 година во Катовице, ја откри својата страст за фотографирање што патува низ Европа за време на - водопадот што брза од страната на карпа.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Оваа оригинална дрвена уметност се вклопува и во рустикални декори, како и во современи простори ДЕЛОВ�

1 / 4 Carat T.W Дијамант Стерлинг Сребрена модна облека за мода Некој трепет на вашиот прстен! Дијамантските п

Природна лава украсена почетна реверзибилна нараквица за истегнување со розова кутија не'рѓосувачки ч�

Колачињата, путер од кикирики 16 мл (1 lb) 453 g Семејство и пријатели ќе се согласат со Метс Колачињата се нај

Гостаците се паметен и елегантен напредок во преносна исхрана Трајни тегли цврсто безбедно за да носат

Апстрактните и природните светски мотиви на килимите за колекција Естрела ќе додадат прскање на боја и

Иновативниот тим за игри Xpression Gaming е совршен за ентузијаст за игри како вас, што е вистински обожавател н

Проценето време за склопување : 60 минути Карактеристики : Единствено обезбедување на квалитет : Изработ�

Контрола на контролата на раката и топката на зглобовите за контрола на спојката Контрола на раката и з�

За обичен изглед на трендот, изберете го слајдот на кросопсег на Crocs Capri Shimmer Ова лизгање се одликува со н�

Нашите предводници на хардверските серии на вратата на вратите се изградени за да траат и доволно силни

Оригиналната дики изолирана јакна со качулка е совршено парче за кога вашиот работен ден бара многу...

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Scroll