Новак
Трговска марка ликовна уметност „папагали“ платно уметност од Патрик Саливан

Трговска марка ликовна уметност „папагали“ платно уметност од Патрик Саливан

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Патрик Саливансибукјект : животни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има папагали искривени на дрвја. Истакнати бои : зелена, сина, црвена, жолта, светло сина, бела, портокалова, розова Патрик живее во Вилмингтон, НК, со сопругата Сузан, нивната ќерка Ники, 3 кучиња и 2 мачки. Тие исто така имаат два сина и два внуци. Патрик е самоучен акварест со широка позадина во изготвување, комерцијална уметност и гравура. „Годините на обука во трговските уметности ме научија да го сликам токму она што го гледам“, вели Патрик. „Сепак, акварелот е толку експресивен и непредвидлив медиум што секогаш сум возбуден за исходот на секое ново сликарство и што готовата работа ќе им ја соопштува на другите“. Патрик има објавено над 80 отпечатоци до денес, и отворени и ограничени изданија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Папагалите се караа на дрвјата.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Класичниот џемпер на екипажот на Free Assembly добива боксер за модерен изглед Пријатен стил на средна тежина

Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовна�

Убав, полиран и разноврсен за сите прилики Оваа машка кошула за фустани за вклопување од Georgeорџ е убав и�

Покажете го вашиот тимски дух со официјално лиценцираната NFL Arizona Cardinals основна прилагодлива капа / капа

Оваа максичка кошула од лажичка значи бизнис Одете класичен ден на работа и облечете го со страшни потп�

Од игралиште до фудбалскиот терен, спортскиот градник на Wonder Nation ја покри Меки, строги и тотално удобни,

Уметник : Филип Хугонардсбук : Уште начин на живот : Болд и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обв

Оваа дрвена маса може елегантно да го скрие креветот за миленичиња или кутијата за легло, така што тие ќ�

За да го негувате драгоценото време на сезоната на есен, собрајте ја оваа колекција на сложувалка за воз

Професионално врамени и монтирани на архивата без киселина Севкупна длабочина напред до назад : 1,5 "...

Canyon Ridge создаде удобна, мала тежина со должина на екипажот на екипажот, кој е совршен за парче слој или да

Вие работите напорно и заслужувате да се однесувате кон нешто убаво! Чувствувајте се како кралица и обл�

Нагласете и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија со оваа

Дајте изјава за тоа кој сте и каде одите со машката бута за камо за машка конвој Издржлив и безбеден со п�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Изведба на највисоко ниво, Mizuno Premier Pro Baseball Pant G2 му нуди на играчот професионален изглед и чувство...

Овој магичен шумски диптих е печатење на ликовно платно од Парвез Таџ Парвез Таџ е визионерски уметник �

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање

Запомнете кога имавте совршени тркала, додадете малку подвижност во вашиот проект за DIY со некои тркачи

Современите моменти од страна на Гербер Бебе момче без ракави на копчето без ракави и кратки комплети с�

Azzез ја зголеми вашата облека со овие оданоци од бисер и дијамантски обетки од мијабела бела слатковода.

Scroll