Новак
Трговска марка ликовна уметност „Клиф закачалка“ платно уметност од Ален Jimимерсон

Трговска марка ликовна уметност „Клиф закачалка“ платно уметност од Ален Jimимерсон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Ален Jimmersonsubject : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи Производски тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има планина во далечината. Мирни и инспиративни слики на Националниот парк Монтана и Глечер Национален парк и слики од диви животни, секој одразувајќи ја својата инспирација од лично искуство со природата. Уметникот роден во Луистаун продаде над 800 оригинали на приватните колекционери ширум светот. Оваа година, Ален учествуваше на над 20 аукции на бенефиции. Покрај тоа, тој ја прикажува својата работа на уметничкото шоу за Западно наследство во Велика Фолс, Мт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. планина во далечина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа...

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

Уметник : Marion Roseubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за

Акцентирајте ги и разубавувајте ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцелари�

Оваа симпатична детска тешка маица 2пакет од Wonder Nation ја одржува покриена со удобност со забавна мешавин�

Овој асортиман на загатки за забава во Бафало игри со 500 парчиња содржи различни слики од Војна на Starвез�

Добијте го вашето семејство, пријатели и соработници во празничен дух со колекционерски калај за колач�

Пристигна е официјална сезона Сезона за летање! Овој пулвер со желка од срцев удар има пријатно плетено

Умно дизајнирана, дрвена рамка во форма на куќа го слави она што е навистина важно за еден домнајблискит

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, овој жолт медитерански wallиден часовн�

Сладоледот од чоколадо во Хиланд е направен со свежо млеко од локалните млечни земјоделци Имајте чиниј�

The Lunkerhunt Typhon е нашата цврста цевка за тело што е направена со нашата ултра трајна мека пластика што ќе за�

Вклучете ја играта во своето секојдневно со овој комплет за облека со 2 парчиња инспирирани од Louney Tunes! И�

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Црна рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовна уметност „�

Овие удобни врвови помагаат да се одржат живи традиции на различните режими и целта за заштеда на човеш�

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери Остварливата извонредно

Овој Trends International Sports Illustrated : издание за капење Tanaye White 22 wallид постер е дизајниран со високо квалитетни, п�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Апстрактна Avenue Wall Art Canvas Prints 'Златни ветрови II' жолти, бели златни ветрови II, е вешто изработено модерно у

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Овие маици со кратки ракави Terra & Sky доаѓаат во удобен двопакет и лесно заработуваат место на ротацијата..

Дафодилите (ботанички наречени нарцис) се долгорочни повеќегодишни и прават одлични придружници на дру

Оваа колекција го карактеризира Биг Лебовски, омилен и култен класик за сите времиња за двајца мажи со и

Инспиративното списание за тврд портокал U е сигурно да ги крене вашите духови Ова е луксузен прилог на �

Додадете ја модата и функцијата во вашиот дом со главните теми Шеридан Фретхард во затворен простор за �

Целосно сонце Заштитете од мраз Водата доследно сè додека не се воспостави растение...

Активна хибридна јакна на Миси, женска јакна, одличен квалитетен производ, блок во боја Десгин, ватенка �

Овие обетки со името на обрачот од 10к злато во форма на срце, имаат текстуриран обрач за бамбус стил и ел�

Подобри домови и градини Во живо растенија Лантана BHG QT LANTANA Годишно Мултибоја Сите сезони Одгледувач те

Scroll