Новак
Трговска марка ликовна уметност „Греј Стоун IV“ платно уметност од Крис Паске

Трговска марка ликовна уметност „Греј Стоун IV“ платно уметност од Крис Паске

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Крис Пасксебјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има хоризонтални четки за сиви, тен и зелена боја. Удобност на Чрис Пашке со четката Суми и продолжување на студијата со азиски Мајсторите ја донесоа „со убов во светот на пасивните, мирни концепти на Зен и едноставноста на азискиот уметник“. Минимализмот што таа го носи на диво јаболко во нејзините меки треви, флорали, ликови и рачно изработени трудови продолжува да цвета со нови визии, бои и текстурални студии. Многу патувања во Кина ја поттикнаа нејзината желба да научи повеќе за уметничката форма и ја натераа да создаде животна средина во планините на Централна Калифорнија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Хоризонтални четки за сиви, тен и зелена боја.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Cardенскиот Hacci Lace Cardigan од време и TRU е совршен лесен џемпер Со ракави со средна должина и прилично детали з

Оваа трендовски родна племенска шема е преобразена во ултра меки килим со меки, со шарм во Бохо...

Уметник : Филип СаинтеЛаудсибјект : Пејзажцил : Современа проповед Тип : Галеријаобвиткано платно Артти�

Вие нема да верувате колку се удобни и симпатични Патриша станови од колекцијата Journee Подготвената маст

Организирајте видливи места за складирање со колекција на ткаење на стерилити Овие артикли за складира

Имајте експлозија покрај базенот или играјте го омилениот спорт на вода во ова спортско дното на бикини

Пополнете го вашиот изглед со овој приврзок за акцент на аметист од 14 килограми и бел топаз Овој виолето

Опис : Зумае 6лесен мат златен метален лустер со приврзок над вас е менувач на игри Има повеќе бели чисти

Овој оригинален модерно дрвен wallиден часовник од средниот век се вклопува и во рустикални декори, како �

Таа ќе остане пријатна додека изгледаше симпатична во трендштедлива во оваа девојка од девојки со вати�

Брендот „Халмарк“ е широко признат како најдобар за честитки, обвивка за подароци и многу повеќе Повеќ

Твојата мантра? Одете каде било, направете нешто Sweetsелењето што порано ја фрлавме над нашата фудбалска �

Машката Шерпа на Realtree, 1 / 4 Zip Pullover, дрва од Realtree е одличен додаток на вашата опрема за лов и риболов на отв�

Гордо отпечатено во САД, ова парче е отпечатено на висококвалитетна архива хартија и професионално рач�

Опреми си со овој зелен нок осветлен нок Се одликува со блескаво зелено светло што го олеснува снимањет�

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

Scroll