Новак
Трговска марка ликовна уметност „Црвена роботска starвезда“ платно уметност од Крег Снодграс

Трговска марка ликовна уметност „Црвена роботска starвезда“ платно уметност од Крег Снодграс

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Red Robot Star“ Canvas Art by Craig Snodgrass : Artist : Craig Snodgrass. Тема : Графичка илустрација. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мал црвен робот со starвезда на градите против жолта позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Резултат! Ниту една лента за граници не е тотална победа за вашата гардероба Поставете ги или облечете г

Истакнати бои : сива, бела, розова, тен, жолта, портокалова, кафеава светска уметничка група е водечки уме

Оваа женска бомбардерска јакна од Sequintion Sequins е модерна и шик, помагајќи ви да го покажете вашиот уникате�

Пар со вистински пламен Потпис од Levi Strauss & Co ™ hapенски високиот пораст на широкото копче за летање на лет

Начин да ги прославите wallидовите на Ноќта на вештерките, gnomes : Залепете го ова на wallидот за да ги додадет�

Мекинав е елегантно каузална затворена или надворешна употреба и има 100% полипропиленско јамка предиво

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Оваа оригинална пејзажи дрвена уметност се вклопува и во рустикални декори, како и во современи простор

Аце за игра во вашиот стил, тенискиот скерт на Рибок е привлечен додаток на вашата колекција на тренинго

Шорцеви од памук Jerseyерси ќе ги носите секоја сезона Совршен тренинг на шорцеви за викенд Без разлика да�

Чудата работа дизајнираше уникатен и достапен алатка за комунални услуги само за момците Машкиот карго

Во 1910 година Johnон Бултбе и неговиот син Вилфред Мејсон Брукс поднесоа два патенти поврзани со подобрува

Послужете ги вашите гости со овој сет на две дрвени и метални Божиќни садови! Доволно големо за да служи�

Сурфањето е горе! Подигнете го вашиот стил на пливање со овие крајни табли од Georgeорџ Овие шорцеви за пли�

Сандалите од клин Ранија од колекцијата на ourурнини ќе ве одведат каде и да сакате без страв да носите по

Дизајнирано да се прошири со растечки стомак и изработен во супермек тексас, кажете му здраво на страни�

Време на празник 48in ткаенини пижами Дедо Мраз со мечка затворено / надворешна Божиќна декорација ги нос�

Scroll