Новак
Миабела 2- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10к прстен за ангажман на бело злато

Миабела 2- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10к прстен за ангажман на бело злато

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 4159.84

Покажете ја искрата во овој апсолутно убав прстен за ангажман на бели сафир. Таа сигурно ќе каже да на овој прекрасен искра. Прстенот за ангажман на белиот сафир има заслепувачки центар на камен нагласена со 16 камења на белата златна група. Вклучува кутија за подароци со лента. Создаден бел сафир : 2 3/4 ct. T.W . Централен камен со камења поставени на бендот. Ширина на опсегот : 1,7 мм. Поставено во 10к бело злато. Вклучува кутија за подароци. 2 3/4 создаде прстен за ангажман на белиот сафир од Миабела. Фотографијата може да биде зголемена и/или подобрена . скоро сите скапоцени камења се третирани за да ја подобрат нивната убавина и да бараат посебна грижа . Целата тежина на каратот од скапоцен камен (Кт. Т.В.), доколку се спомене, се приближни; Варијансата може да биде 0,05 карат.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Боја на дијаманти gh Јасност на дијаманти : I2I3 Дијамант Свиткајте се на колена и подарете го овој заслепу�

Единствено во дизајнот Овој комплетно детален 14 карат бело злато прстен ќе додаде софистициран допир н�

Изразувајте ја својата loveубов со овој елегантен создаден коктел со коктел на смарагд и дијамант Израбо�

Ништо не вели дека елеганцијата е како оваа форма од 2,5 КТ круг, создаден прстен на рубин солитер во злат�

Изработено во сребро, ангажманот прстен прикажува овална, создадена со камења од камења од сафир, кој се

Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит Нашите гемолози

Покажете ја вашата loveубов со овој луксузен миабела создаден прстен за ангажман на бели сафир солитер...

Земете го вашиот специјален нечиј здив со брилијантноста на овој миабела создаден бел сафир и дијамант�

Овој прекрасен прстен се одликува со заоблен исечен син сафир со треперливи австриски кристални криста

Украсете се себеси или некој близок со овој 0,75 КТ перница исечен аквамарински ореол прстен во 14к бело зл

Scroll