Новак
3- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10K бело злато солитер прстен

3- Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир 10K бело злато солитер прстен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.33

Покажете ја вашата loveубов со овој луксузен миабела создаден прстен за ангажман на бели сафир солитер. Монтирано во блескаво бело злато, овој исклучителен прстен го прикажува смарагд, сет, создаден бел сафир скапоцен камен (9 х 7мм) кој се потпира во центарот создавајќи стил на пасијанс. Засилен со висока полска завршница, овој класичен прстен за скапоцен камен сигурно ќе направи вреден додаток на секоја колекција на накит. Овој едноставен, но елегантен прстен за ангажман на скапоцени камења е само она што го баравте вашиот посебен ден за да го направите незаборавен. Направено во 10к бело злато. 3-3/4 CT T.G.W. Создаде бел сафир. Смарагд-исечен камен. Камења поставени од пронг. Прстен за ангажман на пасијанс. Ширина на опсегот : 1,7 мм. Септември родител. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Добијте елегантен и шармантен изглед со овој зачудувачки дијамант и смарагден прстен Изработено во 14 к�

Изработено во бујно бело злато, овој прстен има една срцева, треперечка лондонсина скапоцен камен (5 х 5м�

Прегрнете ги уникатните дијагонални линии на овој свадбен бенд, кои додаваат допир на модерноста и визу

Суптилниот солиден 3Д дизајн на овој прстен за машки сафир волфрам го прави стилскиот свадбен бенд Овој

Ништо не вели дека елеганцијата е како оваа форма од 2,5 КТ круг, создаден прстен на рубин солитер во злат�

Прославете ги вашите уникатни моменти со блескави акценти на дијаманти околу центарот на скапоцен каме

Додадете допир на раскош на вашата облека со овој задебелен миабела рубин, розов сафир и дијамантски то�

Боја на дијаманти : GHI.Оваа свадбена сезона е трендсетер со овој стилски миабела Морганит и Дијамант Хал�

Изработено во сребро, ангажманот прстен прикажува овална, создадена со камења од камења од сафир, кој се

Боја на дијаманти gh Јасност на дијаманти : I2I3 Дијамант Свиткајте се на колена и подарете го овој заслепу�

Изработено во злато од роза од 10 килограми, овој прстен го прикажува триото на смарагдно исечени скапоц�

Дајте си гламурозен изглед со овие волшебни тангело слатководни култивирани бисери, Морганит и дијаман

Овој прекрасен прстен се одликува со заоблен исечен син сафир со треперливи австриски кристални криста

Висока полска завршница заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај Февруари роден камен...

Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! Прегрнете ја едноставноста и елега

Навистина зачудувачки, овој прекрасен 14 карат бело злато прстен е сигурно да импресионира...

Зачудувајте ја со овој привлечен дијамантски бенд Багета за жени Изработено во 14 килограми бело злато, �

Гаранција Миабела Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандар

Камења поставени со канали RubyCN сечење : овален Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ свето�

Прстен за коктел Белиот Топаз се сече : круг Скај сина топаз и бел топаз Загарантирано 100% задоволство на

Камења поставени од пронг Септември родител Овој зачудувачки прстен има овален, сет на дифузна сафир ге

Украсете се себеси или некој близок со овој 0,75 КТ перница исечен аквамарински ореол прстен во 14к бело зл

Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит Јасност на дија�

Овој уникатен прстен за ангажман со двојно ореол, Миабела Моисанит, е задолжително парче накит...

Стерлинг сребрен родиум обложен NHL Logoart New York Rangers Голем емајлиран приврзок за приврзоци : 27 mmmatery : Примарн

Зачудувачки и стилски, овој 14 карат бело златен прстен има овален облик на родолит гарнет центар со засл

Ветувајте дека ќе ја сакам, честиме и негуваме со овој карактеристичен 5 камен кружен свадбен бенд за св�

Единствено во дизајнот Овој комплетно детален 14 карат бело злато прстен ќе додаде софистициран допир н�

Scroll