Новак
Нов комплет за инсталација на пумпа за вбризгување на гориво 2K- се вклопува во 1983- Форд

Нов комплет за инсталација на пумпа за вбризгување на гориво 2K- се вклопува во 1983- Форд

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Комплетите за инсталација на пумпа за вбризгување на гориво картоно даваат можност да не ја замените целата нафтена железница, да обезбеди лесна фиксација и да ви заштеди стотици долари. Спарен со алатката за отстранување на железничката железница на кардон (2 K-205 T), овој комплет за поправка им овозможува на техничарите и сопствениците на возила да ги поправат скапите проблеми со маслото под висок притисок во дел од времето. Апликација за возила : Ford E-250 Econoline Club Wagon 1991-83, E-350 Econoline 1994-83, E-350 Econoline Club Wagon 1994-83, F Super Duty 1994-88, F-250 1994-83, F-350 1994 1994 -83, F59 1994-88. Сите во еден комплет ја олеснуваат работата за инсталацијата полесна и побрза, бидејќи овие компоненти обично се продаваат одделно од О.Е.М. Добавувачи . Секој комплет за инсталација вклучува сè што е потребно (дихтунзи, О-прстени, мијалници за запечатување, итн.) За соодветна инсталација . Загарантирано вклопување и функција . ги исполнува или надминува О.Е.М. Перформанси . ОЕ Референца : 4341006221 4341006231 4341006460 4341006570 4341006580 434100 W061 434100 W071 434100 W081 434100 W091 4341033290 434107071.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Прекинувач за светло за резервна копија на FAE Резервниот прекинувач за светло ги активира вашите обратн

Bando Acportory Drive Belt изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произве�

Количина на специфики на производот Продадена : Продадена индивидуално Конфигурација : Машки терминал �

Акумулатори за климатизација на оригиналната опрема Acdelco GM / посуви Acdelco GM Оригинална опрема A / C Акумула�

PRODUCT SPECIFICSType : Power Features : Without Motor Custom Bundle : No Fit : Direct Fit Fitment Type : Direct Replacement OE Number : 6980260090 Parts Link Number : TO1350194 Interchange

Пролетните држачи за мерење на вентилот се критично парче од системот за пролет на вентилот, кој обезбе�

Специфично за производи : Директен Fit Quantity Продаден : Продадена индивидуално, Колор / Заврши : Пол на Black Con

Пумпа за вода на моторот GMB со вентилатор спојка изгради репутација во автомобилската индустрија за ква

Специфичноста на производот Продадена : Продадена индивидуалноColor / Finish : Primed Inter Change Дел Број : BBM450 B31, MA1009

FEQ / PDL тркалото центар за центрирање на склопување на ОЕ квалитетни склопови на тркала кои обезбедуваат

PRODUCT SPECIFICSFit : Direct Fit Quantity Sold : Sold individually Replaces OE Number : F57 Z9 D477 EInterchange Part Number : 598140, ETB10, F57 Z9 D477 EWarranty : 1year unlimitedmileage

Bosal Premium оптоварување со директно вклопување Каталитички конвертор Федерална опција за оптоварување н�

Овие прилагодени задни 2 клипови со клипки со загради за закачалки и комплетни комплети за хардвер се ди

Dayco Poly Rib Serpentine Beltbuilt за патнички автомобили и лесни камиони, широката линија на Dayco на полиребро за појас

Scroll