Новак
Делови за автоматско дело A C кондензатор за специфични модели на epип

Делови за автоматско дело A C кондензатор за специфични модели на epип

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за возила во Северна Америка. Инженеринг и произведен под ISO 9001 / TS16949 Систем за квалитет, кондензаторите на агилност користат делови од супериорен квалитет што ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на ОЕ. Премиум квалитетот е обезбеден преку строги перформанси и тестирање на издржливост. Кондензаторите за агилност ги покриваат и ладилниците R12 и R134 A и се „вклопуваат“ за лесна инсталација во вашето возило. Агилност нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат 95% од сите апликации за возила во Северна Америка.; Агилноста обезбедува вредност на неколку начини, вклучително и зголемени термички перформанси, користејќи подобрени карактеристики на дизајнот, како што е најновата технологија за екструдирани цевки од мини-микро и стандардизација на дизајнот за максимална достапност со минимални делови.; Агилност нуди овластени кондензатори кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на ОЕ и се подготвени да бидат инсталирани надвор од кутијата за „вклопување во капки“.; Кондензаторите на агилност се дизајнирани и произведени под системите за квалитет на ISO TS16949 и се тестирани 100% протекување . Тип на кондензатор на паралелен проток. Основен материјал - алуминиум. Основни димензии - 15,75 x 0,625 x 18.375 (инчи). Капка вклопување за лесна инсталација во вашето возило.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Месинг за месинг за супериорна корозија отпорност месинг или никелобложени терминали за супериорна сп�

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

Керамички сопирачки подлога за сопирачки сопирачки и комплет за ротор е безболно, економско решение за

Регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за Nissan Sentra 19941991, Tsuru 20121994 Предниот десен десен агол (без мотор за ли�

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

PRODUCT SPECIFICSFitment Type : Direct Replacement Quantity Sold : Sold individually Notes : With cap Replaces OE Number : PE0115351 AReplaces Partslink Number : MA3014114 Interchange Part N

Специфичен производ на производот : Power Features : Со пакет Motor Custom : No Vehicle Тип на тело : Sedan Fit : Direct Fit Fitment Type : Dire

WVE е водечки извор на напредни компоненти на електроника на возила за апликации за замена во апликациит�

Contitech OE квалитетни серпентини ремени се користат за единици за возење додатоци единиците што се монтир�

Оригинален CV зглоб на Drive Shaft CV Оригиналниот CV зглоб на Drive Shaft CV е компонента за замена на OES која ги обезб�

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

Делови за шасии за Quicksteer се дизајнирани и тестирани за да го вратат управувачот и ракувањето со нивните

Поддршката за поддршка на TUFF Поддршка за лифт на отворот изгради репутација во автомобилската индустри

Motorcraft PCV Valve секој моторникратен PCV вентил ги испорачува квалитетни перформанси што сте ги очекувале од �

Dayco Poly Rib Serpentine Beltbuilt за патнички автомобили и лесни камиони, широката линија на Dayco на полиребро за појас

Специфично на производи : Директна Fit Quantity Продадена : Продадена индивидуално Коннектор Пол : Femaleенски к�

Кревет, продолжена кабина пикап20012004 Silverado 1500 база 78,0 in Поветка, пикап на екипажот, со задна сопирачка на �

4 V со склоп на ролери за лице надолу Бројот на делот OEM што оваа ставка го заменува е дел број RG50198000 Оваа с

Scroll