Новак
Империјал 10K бело злато 1 2CT TW Diamond Composite Ribbed Shank Manight's Ring

Империјал 10K бело злато 1 2CT TW Diamond Composite Ribbed Shank Manight's Ring

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.00

Изработено во 10к бело злато, овој привлечен изглед покажува кружен кластер на форма на треперливи тркалезни дијаманти поставени во полирана граница. Широкиот зашилен шанк е украсен со прекрасен дизајн со ребра и има полирана завршница. Зрачен со 1/2 ct.t.w. на дијаманти и брилијантен ламнат сјај, овој зачудувачки дијамантски кластерски прстен за мажи прави смела модна изјава. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,50 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ. Димензија : 10,80 mm (должина) x 24,50 mm (ширина) x 5,70 mm (висина на галеријата). Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Главните карактеристики

Избор на клиент

ПРИДОБИВНИК ЗА УПОТСКИ УСТ УВ ИНК НА БЕЛО ВУД ОД МАРМОНТ Хил Арт колектив Вудс парчиња се избрани од фин�

Модерен класик, овие фармерки за подигање од Тера приближно ИНСЕАМ : 32 " Затворање : копче и патент мува...

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото слик�

Барате нешто лесно да се носи со лежерен стилски изглед? Лизгајте се на Семи и одете! Со чиста силуета и н

Забавно и шарено спиење од спиење на неа вклучува засилена маска за очи за да го направи времето за спие�

Воведете малку солиден клас на пожар во вашата гардероба без да изгледате премногу, добро, Lumberjacky...

Поставете го или облечете го самостојно, во секој случај, сигурно ќе удрите во стилот на домашен терен б�

Додадете парче елеганција во вашиот двор со стилски мејнстрим за банџи 2пакувања Слишката со челична ра

Прекрасен додаток на кој било дом или канцеларија, овој модерен круг wallиден часовник е направен на 100% цв

Опис : Пумпа за стапало за хигиенска, "без раце " операција, заштеда на вода Користената вода може да се со

Совршени за мали мечки, овие шармантни влечки за затнување се задолжителни за пријатни ноќи дома со цел�

Оваа оригинална дрвена уметност се вклопува и во рустикални декори, како и во современи простори ...

Со нетрпение очекуваме да дневни денови уште повеќе со пар удобни шорцеви за атлетизми од Комо Блу Напр�

Мора да има слој : Шампионска мешавина од памук за девојчиња со дизајн на пуловер Оваа пријатна худи е со

Мешани текстури и опуштено вклопување го ажурираат овој класичен џемпер од кабелски терен од бесплатно

Еве ги фармерките Skinny Skinny се тука за да останат! Ажурирање : Високите кожа на бесплатното склопување, за�

Еве ги фармерките Skinny Skinny се тука за да останат! Ажурирање : Високите кожа на бесплатното склопување, за�

Удобно, спортско и скоро за совршено Активниот сет на Хинд со три парчиња го одржува својот изглед на то�

Трендовски бомбардер јакна е тука за да остане убаво! Лесен за носење и лесен за стил, овој бомбардер за

Ематичкиот безжичен звучник и звучник (ESB107) ви овозможува да уживате во вашата музика со одличен квалит�

Брзите касети за заштеда на трошоците за заштеда на трошоците го имаат предвид вашиот буџет...

Со софистицираност на АЛ фреско трпезарија во луксузно одморалиште, овој сет на отворено со пет парчиња

Внатрешната боја на Glidden® Fundamentals® е течна боја со низок VOC, низок ориентирана, која обезбедува добра крие

Оваа оригинална модерна уметност од средниот век од дрво се вклопува и во рустикални декори, како и во с�

Полуметална подлога за сопирачки сопирачки и комплет за ротори е безболно, економско решение за истрош�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Scroll