Новак
Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамант-акцент 10kt бело златно срце Хало прстен

Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамант-акцент 10kt бело златно срце Хало прстен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

Земете го вашиот специјален нечиј здив со брилијантноста на овој миабела создаден бел сафир и дијамантски акцент на срцето ореол прстен. Изработено во треперливо бело злато, ова зачудувачко парче накит прави одличен симбол на вашата непостојана посветеност на вашата сакана личност. Се одликува со блескав срцев удар, поставен од бел сафир скапоцен камен (5 х 5мм) во центарот со ореол од пет кружни, дијаманти поставени од путер. Осум уште осум, дијаманти поставени со отворено (G-H, I2-I3) го украсуваат шанкот формирајќи мотив на лисја и му даваат елегантен изглед. Засилен со високо-поли-финиш, овој скапоцен камен и дијамантски акцент е совршен за секоја пригода.Миабела накит : Со повеќе од 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да означите посебна пригода со нешто тоа искра. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 3/5 Карат Т.Г.В. Создаден бел сафир и дијамант-акцент 10kt бело златно срце Хало прстен : Изработен во 10kt бело злато. 3/5 КТ. Т.Г.В. Создаде бел сафир. 0,06 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,8мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Стерлинг сребрен родиум обложен NHL Logoart New York Rangers Голем емајлиран приврзок за приврзоци : 27 mmmatery : Примарн

Направете изјава за елегантен стил со овој ласкав миабела црно бел дијамантски гроздобер прстен за анг�

Добијте елегантен и шармантен изглед со овој зачудувачки дијамант и сафир прстен Изработено во 14 карат�

Флаутирајте го вашиот стил со овој прекрасен прстен од скапоцен камен Овој 10 карат бело злато блескаво �

Идеалниот подарок за вашата loveубов, овие обетки се совршена големина и имаат огнен природен скапоцен ка

Елегантен сребрен прстен од 925 Стерлинг со најдобрите симулирани бели дијаманти Стилски и сентиментале

Изразете ја целата loveубов што ја имате во срцето за жената што ја сакате со овој уникатен и нежен дизајн.

Откарете го прстот со овој едноставен, но елегантен прстен со допир на зачудувачки скапоцен камен од 4мм

Покажете ја искрата во овој апсолутно убав прстен за ангажман на бели сафир Таа сигурно ќе каже да на ов�

Нашиот ѓердан со солза монограм е софистицирандизајниран ѓердан Вашиот рачно изработен монограм виси �

Scroll