Новак
Засекогаш аспекти црно солиден дизајн сафир волфрам удобност одговара на свадбениот бенд, машки, со големина 11,5

Засекогаш аспекти црно солиден дизајн сафир волфрам удобност одговара на свадбениот бенд, машки, со големина

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.00

Суптилниот солиден 3Д дизајн на овој прстен за машки сафир волфрам го прави стилскиот свадбен бенд. Овој прстен има патентиран метал од црна сафир во волфрам во центарот и бело полирано тело на кобалт хром. Целиот бенд има дијамантска завршница. Тој е широк 8мм и има раб на жлеб за удобно вклопување. Ова го прави здрав, издржлив прстен кој е особено погоден за активни мажи кои не сакаат да бидат загрижени за гребење или оштетување на нивниот прстен со секојдневно носење. Овој прстен доаѓа испратен во кутија за накит со црна кадифена торбичка. Метал : Црн сафир волфрам. Кобалт хром тело. Отпорен на гребење. Отпорен на распаѓање. Хипоалергичен. Големина на прстенот : 11,5. Ширина од 8мм. Возраст : Возрасен. Пол Машки. Солиден дизајн. Влијание на удобноста на раб на жлебот. Свадбен бенд. Класичен традиционален бенд за венчавки. Патентиран сафир волфрам е следната генерација на свадбени бенд што комбинира волфрам карбид со оригинален сафир и други алтернативни метали со висока јачина . Високо полиран. Без карати.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Изразете ја целата loveубов што ја имате во срцето за жената што ја сакате со овој уникатен и нежен дизајн.

Бидете брзи да покажете ectionубов кон вашата мајка или мајката како фигура во вашиот живот со тоа што ќе и

Слатка и толку романтична, овој скапоцен камен и дијамантски прстен е сигурно дека ќе го освои своето ср

Додадете ги овие забавни обетки Huggie во колекцијата на додатоци и ќе имате забавно парче за да се свртите

Откарете го прстот со овој едноставен, но елегантен прстен со допир на зачудувачки скапоцен камен од 4мм

Нагласете сè, од вашиот мал црн фустан до обична кошула со копче и фармерки со овие елегантни Akoya Pearl AAA, к�

Направено во злато од роза од 10kt Морганит Боја на дијаманти : GHI Хало прстен Висока полска завршница зав�

Алоха од Хаваи! Toе сакате да го носите овој прекрасен хавајски црна гранична прстен од „Остров девојка �

Изработено во 10к бело злато, овој прстен го прикажува овална форма на сина сафир скапоцен камен, измет п�

Ништо не вели дека елеганцијата е како оваа 1 КТ тркалезна кубна цирконија солитер прстен за ангажман во

Овој мила прстен на принцезата солитер од зрачен оган е направен од 14 карат бело злато Се одликува со 6мм

925 Стерлинг сребрен оригинален швајцарски сина топаз и создаде бел сафир прстен стилски и сентиментале�

14 K бело злато 16 "0,80мм ѓердан за замена на јажето Унисекс Различни во мноштво боја, големина и должина на

Зачудувајте ја со овој привлечен дијамантски бенд Багета за жени Изработено во 14 килограми бело злато, �

Покажете го вашиот одличен вкус на стил со овој шармантен бенд од зрачен оган, внимателно направен од 14 �

Стерлинг сребрен родиум обложен NHL Logoart New York Rangers Голем емајлиран приврзок за приврзоци : 27 mmmatery : Примарн

Scroll