Новак
Трговска марка ликовна уметност „Лусиенс т“ платно уметност од Шариклија Зарис

Трговска марка ликовна уметност „Лусиенс т“ платно уметност од Шариклија Зарис

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 399.84

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Typography Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира буквата "t " исечена на половина од двете страни на рамката. Истакнати бои : Зелена, сина, бела, тиркизна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Буквата "Т" исечена на половина од двете страни на рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подгответе се да следите и да нападнете со овие симпатично жестоки диносауруси за играчки инспирирани �

Овие чизми се совршен додаток на плакарот на секоја девојка Дизајнирано со мала пета и посебен допир со

ACDELCO GM Оригинална опрема Зголемување на сопирачките за напојување Поврзете го системот за педали на соп

Навивач на умирање како што сака да го претставува тимот во сè што правиш Без разлика дали сте се упатил�

Бели дијаманти од Елизабет Тејлор за жени сет за подароци од 4 парчиња 3,3oz ЕДТ спреј, лансиран од дизајн�

Нашата платно уметност е внимателно завиткана со слој на завиткување на смалување што ја штити површин�

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4pc автомобил под подот за подот за Volkswagen Rabbit 2003 : Дизајниран

Ова подготвено да се обеси, измешано рамковно уметничко дело има група на коњи кои стојат во тревата пре

Таа е најневеројатната жена, чест ја со најневеројатниот прстен за ангажман на дијаманти Двојна границ�

Вашето решение за без напор кул стил? Пар на џогери од руно салон од Georgeорџ Изработени во неверојатно ме�

Класичните шорцеви на Dickies Boys имаат градежништво без брчки и избледени, повеќе џебови за погодност, и ти�

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уме�

Кога ви треба дополнителна топлина додека сте на работа, овој пролетен елек на машката облека на Wrangler ја

Buzzy Seeds Mini Terra Cotta Growing садови вклучуваат сè што ви треба за успешно да одгледувате свежи билки, вкусни зел�

Ако размислувате безбедно безбедно, ние го имаме решението Сефот е изработен од цврст и високо издржлив

Откако работеше пет години како илустратор за рекламирање и наставник со скратено работно време, тој ја

Scroll