Новак
Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овален зелена кварц 14kt жолто злато двојно опсег прстен за ангажман

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овален зелена кварц 14kt жолто злато двојно опсег прстен за ангажман

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1023.84

Изработено во пенливо жолто злато, овој класичен прстен има овален, кој се поставува зелена кварц-камења од зелена кварц (10x8mm). Сечење зелен кварц : овален. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Бенд со : 4,2мм. Прстен за ангажман со двојни бендови. Полиран на брилијантен сјај, овој сушен прстен секогаш ќе ја одржува искрата жива во вашата врска.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Побарајте ја раката со елегантниот дијамантски прстен и запечатете ја вашата посветеност со подеднакв�

Почитувајте ја вашата невеста со овој драматичен дијамантски невестински сет направен во 10к бело злато

Таа секогаш ќе го богатува овој прекрасен свадбен бенд на контурата на мијабела дијамант, кој искра во б

Таа беше светлината на вашиот живот, дури и во најтешките времиња Благодарам што секогаш беше таму за ва

Побарајте ја раката со елегантниот прстен за ангажман на дијаманти и запечатете ја вашата посветеност �

Засекогаш невестата 1 / 20 Карат Т.В Дијамант Стерлинг Сребрен невестински сет е направен специјално за д�

Побарајте ја раката со елегантниот прстен за ангажман на дијаманти и запечатете ја вашата посветеност �

Овој елегантен, но силен прстен за венчавки со четка за мажите во Кобалт, е совршен акцент за посебна при

сакате квалитетен дијамантски опсег поставен со елементи што се силни и се безбедни за вашата кожа...

Останете класичен со мажпрстен на златен тон направен со траен танталум, кој може да се носи како модно �

Овој значаен црн циркониум келтски крст прстен е отпорен на абење, издржлив, отпорен на гребење и хипоал

Изразете ја својата loveубов со овој регален и романтичен сет на невестински дијаманти Стручно направено

Scroll