Новак
Карат Т.В. Дијамант единечен ореол 10kt сет за ангажман на розово злато

Карат Т.В. Дијамант единечен ореол 10kt сет за ангажман на розово злато

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 8031.84

Нека овој сет на невестински дијаманти стои како прослава на вашата убов. Модерен во розово злато, прстенот за ангажман прикажува тркалезен дијамантски центар, кој се граничи со квадратна рамка со помали дијаманти со акцент. Дополнителни дијаманти ја благодат шифрата на прстенот додека сложениот детали за Милграјн додава жалба на наследство. На денот на вашата свадба, координативниот свадбен бенд „Дијамант“ и „Милграјн“ го комплетира ансамблот. Сјајни со дијаманти, овој невестински сет е завршен со светла полирана сјај. Империјал 1/3 Карат Т.В. Дијамант единечен ореол 10 KT РОЗИ ЗЛАТНИ РИНГИНГ ГОЛЕМИ : Дијамант Тежина : 1/3 CT. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 10kt Rose Goldawaple во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Овој прстен за венчавки за мажи е идеален моден додаток или подарок за вашиот значаен друг или вереник...

Сите најскапоцени моменти на loveубовта блескаат низ ова романтично богатство Во бело злато, дијамантите

Направено во злато од роза од 10kt Јасност на дијаманти : I2I3 Со финиш на Милгрин, ова е еден додаток што мож�

Направете го патот надолу по патеката на еден од најважните денови во вашиот живот со нашите жени 4мм во�

Почитувајте ја светлината на вашиот живот со овој зрачен невестински сет на дијаманти Рамка со тркалез�

Изработено во 10к жолто злато, овој сет на невестински впечатливи дијаманти има ангажман прстен поставе�

Безвременски класици Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безв

сакате квалитетен дијамантски опсег поставен со елементи што се силни и се безбедни за вашата кожа...

Трепер во бело злато, овој свадбен бенд во Миабела Дијамант е поставен со 13 огнени тркалезни дијаманти (G

Совршен прстен за какво било принудување; Вашата камуфлажа со недвижнини ви овозможува да се мешате со �

Април Април Поставување на дијаманти : Поставување на Prong Гаранција Миабела Миабела гарантира дека сит�

Прославете еден од најнезаборавните моменти во вашиот живот со овој блескав прстен за ангажман, што сиг

За разлика од повеќето високи полски ленти, четканата завршница нежно ја шири светлината за посуптилен

Плескав 925 Стерлинг Сребрен невестински ансамбл со лабораторија создаде бел сафир Овој ансамбл е компл�

Изразете ја својата loveубов со овој регален и романтичен сет на невестински дијаманти Стручно направено

Изненадете ја со оваа едноставна, но зачудувачка мода 3 / 4 КТ Т.В Дијамантски прстен поставен во треперли

Додадете нежен допир на искра во вашата сакана личност кога ќе предложите со овој стилски и модерен нев�

Овој елегантен, но силен прстен за венчавки со четка за мажите во Кобалт, е совршен акцент за посебна при

Почитувајте ја со оваа исклучителна годишнина од дијаманти и свадбениот бенд, сладок симбол на loveубовт�

Scroll