Новак
Superma RT- 35X12.50R18LT 123Q гуми, 10ply, All-Terrain A T, Mud M T, Truck LTR-1802-RT-FD 35 12. 3512.518

Superma RT- 35X12.50R18LT 123Q гуми, 10ply, All-Terrain A T, Mud M T, Truck LTR-1802-RT-FD 35 12. 3512.518

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2813.76

Supermax RT-1 е солидна теренска гума која е дизајнирана за SUV и лесни камиони, а за возачите кои бараат гума што ги комбинира најдобрите карактеристики на гумата на сите терени и кал-теренот, без да го жртвува квалитетот на возењето. Оваа гума е достапна во 11 популарни големини за многу видови камиони и SUV. RT-1 има динамичен, хибриден дизајн на шара, кој работи добро во услови на терен, како што се чакал и патеки и услови на кал. Оваа гума има и специјален дизајн на рамо/страничен allид кој обезбедува засилена цврстина и обезбедува оптимална километража со прецизно ракување во сите временски услови. Динамички хибриден дизајн на шари Ком се најдобро од M/T (терен за кал) и A/T (All-Terrain) карактеристики . Дизајнот на специјалниот центар на центрите за патека ја зголемува стабилноста и удобноста во возењето без да се загрозат перформансите надвор од патот . Намалена отпорност на тркалање за поголема Економија на горивото.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Horizon Tire ги снабдува производите за гуми низ САД повеќе од 10 години Врвот О.Е.М., дистрибутерите и трговцит

Super Max HF1Plе комерцијална гума што е дизајнирана за употреба на управувачката оска на камиони и автобуси в

Цела сезонска гума, HT1 од Super Max е дизајниран за употреба на CUV, SUV и лесни камиони Четири широки жлебови во

Нуди добра стабилност и ја зголемува цврстината за подобрено забрзување и карактеристики на сопирање и

Цела сезонска гума, HT1 од Super Max е дизајниран за употреба на CUV, SUV и лесни камиони Четири широки жлебови во

Scroll