Новак
Трговска марка ликовна уметност „ноќна светлина“ платно уметност од Кирк Рајнтерт

Трговска марка ликовна уметност „ноќна светлина“ платно уметност од Кирк Рајнтерт

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Kirk Reinert Subject : Fantasy Style : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има самовила што седи на црвен цвет. Кирк открил дека цртежот е природен талент во многу рана возраст, кој бил запознат со уметноста од неговиот дедо, спортски карикатурист за дилерот на Кливленд Плајн и неговиот чичко, аниматор. Кирк дипломирал на Школата за уметност во Купер со диплома за продукција уметност и дизајн, но е самоук сликар. По дипломирањето, тој работел во рекламирање како илустратор и дизајнер и по 3 1/2 години продолжи да воспостави свое студио во 1981 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кирк Раинт „ноќна светлина“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Овој „обоен череп за пеперутка“, врамени печатење во сликарството е врвен квалитет на giclee на архивата �

Апстрактните и природните светски мотиви на килимите за колекција Естрела ќе додадат прскање на боја и

Обидете се пред да купите Нарачајте достапен примерок од плочки денес за да можете да ја видите плочкат�

Arcade Riser Street Fighter ја зајакнува висината на вашата Street Fighter2 Arcade1 UP машина до стоење на висина со Street Fighter2 Riser

Кинг / Кал Кинг 5 парчиња кревети за кревети : Вклучува една реверзибилна ватенка со исправен раб 96” x 108 �

Како обожавател на Бафало Билс, ќе сакате да го покажете вашиот тимски дух во овие женски потресени град

Оваа официјално лиценцирана столче „Хром бар“ ќе ви овозможи удобно седиште на вас и на вашите гости, к

Павкер за лизгање со големо следново Најпродаваниот двоен Декер е омилен од толпата од повеќе причини :

Слатко како што може да биде Пижамите за празници за печатење сигурно се воодушевуваат Вклучува : сет со

Овој елегантен, црн и сив тон сет за носење на зглобовите на мажите е совршен подарок за тој човек што е с

И на трендот и на ултра удобно, овој пат и Tru Waffle Stitch Pullover џемпер за жени е забавен додаток на вашиот плака

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Вашиот Samsung Galaxy Halo / Galaxy J7 V треба да изгледа како прекрасно како и вие Овој двојно слоевит случај на Мунд

Вашата рутина за време на спиење само што се одвиваше многу полесно со Romper за спиење на Грејсон Социјал..

Кит е среќен што го објави класичниот кревет за миленичиња софа обновен со пофини детали Овој луксузен �

За разлика од многу плочки што се изградени со слоеви на залепен картон, овие тврди плочи се конструкциј

Едноставно зачудувачки, овој прекрасен прстен прикажува зачудувачки 0,6 CTTW овален облик на розов сафир с

Оваа оригинална апстрактна уметност од дрво се вклопува и во рустикални декори, како и во современи про�

Scroll