Новак
Трговска марка ликовна уметност „Пастелско замаглување i“ платно уметност од Грејс Поп

Трговска марка ликовна уметност „Пастелско замаглување i“ платно уметност од Грејс Поп

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2933.60

Уметник : Грејс Попсобјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има златни и розови хоризонтални линии над бело. Истакнати бои : Бела, жолта, светска уметничка група Тан е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Златни и розови хоризонтални линии над бело.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Детското место, момчињата за деца Дино се собраа 3парчиња сет, 1824 месечни врвови на резервоарот направен

Оваа ватирана врежана јакна од Авиа го прави совршеното транзициско парче Плетени 4насочни ракави за ис

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Супериорни влошки и абразиви RSP38 6 "DIA 6 Душтини за прашина со 5 / 16 " 24 навојна контура на вратило и подлога

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Зголемената цена на златото ја прави оваа голема инвестиција (Ве молиме, видете ја 5 тата слика за повеќе

Georgeорџ е британскиот бренд кој мора да нуди квалитетна, тренд мода со допир на стил на Велика Британија �

Кликнете овде за да пронајдете прилагодени подни душеци за да одговарате на вашето возило прилагодено �

Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхит�

Камуфлажаниот принт кул, трендовски и прикажан на оваа џемпер на пуловер од Тахари Мекиот француски Те�

Ако барате одличен резервоар за да го облечете во теретана, да трчате работи или само да се дружите дома,

Создадете убави знаци, картички и канцелариски материјал со овој комплет за матрици на азбука...

Класичен отворен кардиган од време и TRU е совршен за гардероба на секоја жена Идеалното парче за положув

Подобри домови и градини Гроздобер LED светилки го комбинираат класичниот изглед на Едисон на гроздобер

Создавањето на ставање заедно никогаш не било полесно! Овој елегантна породилна туника врвот има фигур�

Направено од 100% рециклирани материјали, Spectrum_R / / Silk нуди крајна заштита од пад и антимикробна одбрана �

Ботаничка пастелна цветна шема 4парчиња 1500 врвен лист за собирање сет Микрофибер Двоен сет вклучува 1 вг

Цветната хартија за завиткување може да се користи за општа намена за цветни продавници, сегашни кутии,

Hereенски наследство со висок пораст Пантин одземник на корените на работната облека на нашиот бренд, жен

Протоколот V36 е стилска модернизација на разделен дизајн на пет зборувани Протоколот V36 е специјално н�

Scroll