Новак
10К бело злато Руби и Карат Т.В. Прстен дијамант x

10К бело злато Руби и Карат Т.В. Прстен дијамант x

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 8944.00

10К бело злато Руби & 1/5 Карат Т.В. Дијамант "x " прстен испреплетен со оригинални рубини и дијаманти. Декорирани со наизменични големи и мали рубини рубини поставени во рамките на моделот „X“, овој 10к бело злато прстен им дава допир на разлика на вашите ансамбли. Ширина на детали за прстенот : 8,35 мм. Метал : 10к бело злато. Позлата : Родиум. Заврши : Полиран. Пакување : Бокс. Камени детали од камен : Руби. Вкупна тежина : 1/10 ct . Централен камен Големина : 6 mm x 4 mm. Облик : круг. Поставување : ПРОНГ. Детали за дијаманти Вкупна тежина : 1/5 ct . оценка во боја : I-J. Јасност : I2-I3. Облик : круг. Поставување : ПРОНГ.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Одете подалеку од вашата зона за удобност со нашата машка 8 мм свадбена свадба на јаглеродни влакна! Ово�

Крајбрежен накит кубни цирконија кабел завиткан околу не'рѓосувачки челик ringвони вашиот стил класичен,

Издржлив и елегантен, овој бенд од не'рѓосувачки челик прави одличен подарок за себе или за вашите најбл

Инокс накит FR104410 оксидиран прстен од не'рѓосувачки челик со голем мотор изглед црн10 in Челик уметност Ма�

Радувај се со нашиот маж од не'рѓосувачки челик златен тон на крстот Овој прстен отпорен на Tarnish нуди тра

Метал печат на артикалот : челик Дебелина на артикалот : 1 / 16 инчи Камена боја на артикалот : Јасна Окото ш

Контрола со нашиот маж од не'рѓосувачки челик двотон црна IP слоевита лента и облечете го ова трендовски

Совршен прстен за секоја пригода; Вашата камуфлажа со недвижнини ви овозможува да се мешате со природат

Овој едноставен прстен со акцент на дијаманти со два тона дава елегантен сјај што го фаќа окото...

Фатете ја вашата loveубов кон природата со овој убав прстен на главата на лавот Дизајнирано од не'рѓосува�

Крајбрежниот накит од не'рѓосувачки челик антички завршен јагуар прстен (32мм) го изразува вашиот внатре

Овој титаниум спортски кошаркарски прстен е отпорен на абење, издржлив, отпорен на гребење и хипоалерги

Менс оригинален месечен месечина злато позлатен прстен од не'рѓосувачки челик направен од накит од бле�

Крајбрежен накит антички не'рѓосувачки челик ден на мртвиот череп ринг стакло одредено внимание и дода�

Scroll