Новак
Трговска марка ликовна уметност „Бивер Тотем“ платно уметност од Патрик Ламонтањ

Трговска марка ликовна уметност „Бивер Тотем“ платно уметност од Патрик Ламонтањ

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.67

Во 2001 година, ја прифатив редакцијата на карикатуристот со весникот „Роки планина“, истата година станав национално синдикален. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. До 2005 година, јас бев полно работно време карикатурист и илустратор, и покрај тоа што никогаш не добив формална обука за уметност. Во 2001 година, ја прифатив редакцијата на карикатуристот со весникот „Роки планина“, истата година станав национално синдикален. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Истакнати бои : тен, кафеав, црно моето име е Патрик Ламонтањ, и јас сум карикатурист и дигитален сликар. Откако одговорив на реклама во весникот „Банф Краг“ и „Кањон“ во 1997 година, одеднаш се најдов со неделен уреднички цртан филм.Уметник : Патрик Lamontagnesubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дигитална илустрација на брада. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Откако одговорив на реклама во весникот „Банф Краг“ и „Кањон“ во 1997 година, одеднаш се најдов со неделен уреднички цртан филм. - Дигитална илустрација на брада. Јас се викам Патрик Ламонтањ, и јас сум карикатурист и дигитален сликар.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Од игралиште до фудбалскиот терен, спортскиот градник на Wonder Nation ја покри Меки, строги и тотално удобни,

Нејзината рана loveубов да се изрази со својата уметност резултираше во работа повеќе од 25 години како гр�

Дајте изјава за тоа кој сте и каде одите со машката бута за камо за машка конвој Издржлив и безбеден со п�

Цела Пепа свиња печати јакна од мантил со предна лепенка Долги ракави и има преден патент со целосна дол

Горниот горниот дел му дава на овој багажник празнично и магично чувство Плус, има сè што сакаме во зимс�

Среќен Марди Грас! Laissez Les Bons Temps Rouler! Бидете сигурни дека ја имате оваа рака насликана од 19 "Fleurdelis ѓердан о

Покажете го вашиот тимски дух со официјално лиценцираната NFL Arizona Cardinals основна прилагодлива капа / капа

Конечно, нозе да ве однесе од салата до бранч! Нашите женски глуждови од јогалик ќе бидат нов главен дел �

Додадете цветен допир за да го подобрите вашиот дом за дома со едноставно маргаритка 18 "x 18 " Зелена тради

Овде имаме прекрасен, 10 карат жолто злато, NHL Winnipeg Jets мал приврзок што ќе направи совршен подарок за нави�

Не'рѓосувачки челик Заменливи и реверзибилни нараквици Голем дијаметар од 2,5 инчи Голем 7,75 инчен обем..

Подигнете ја вашата колекција за дневна соба со овој кадифен кадифен софа Плишните седишта со перница и

Овие удобни врвови помагаат да се одржат живи традиции на различните режими и целта за заштеда на човеш�

Облека со соблекувалната со оваа корисна количка за фудбалски шлем Неговиот трим дизајн го прави елега�

Овој стол за акцент е многу лесен и компактен, погоден за различни места Можете да го ставите ова столче

Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстур�

Чудо на нација девојчиња Училишна униформа истегнување на слаби панталони се направени со мода и удобн�

Нашите костими за капење на бебе и мали деца се направени со ткаенина UPF 50+ за да го спречат вашето малечк

Уметник : Ален Jimmersonsubject : Пејзажапелатива : Модерни и современи Производски тип : Галеријаобвиткано плат

Откријте омилени ликови од филмови, ТВ емисии и стрипови преименувани како автомобили со жешки тркала! H

Уметник : Руперт Бани Предмет : People Style : Trational Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за о

Maybelline New York Tattoo Studio Водоотпорен гел за подобрување на веѓите, црна, сакате дебели, извајани веѓи кои траа�

Scroll