Новак
Трговска марка ликовна уметност „прободен текст II“ платно уметност од Мајкл Мулан

Трговска марка ликовна уметност „прободен текст II“ платно уметност од Мајкл Мулан

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

По неговата страст за цртање, тој се врати на училиште во 2006 година за да добие МНР во илустрација на колеџот за уметност и дизајн на Савана. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.Уметник : Мајкл Мулансјубјект : Типографија Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има колачиран сив текст преку голема, крем амперсанд и на сива позадина. Истакнати бои : бела, сива, сина, црна Мајкл Мулан е уметник и илустратор кој ја започна својата уметничка кариера како графички дизајнер. Мајкл Мулан е уметник и илустратор кој ја започна својата уметничка кариера како графички дизајнер. Со длабока благодарност и за дизајнот и за илустрацијата, неговата уметност одразува графички и рачно изработени квалитети кои потсетуваат на техники за печатење и му оддаваат почит на неговиот херој, Енди Ворхол. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Со длабока благодарност и за дизајнот и за илустрацијата, неговата уметност одразува графички и рачно изработени квалитети кои потсетуваат на техники за печатење и му оддаваат почит на неговиот херој, Енди Ворхол. - Собрани сив текст над голем, крем амперсанд и на сива позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Копче за кратки ракави за кратки ракави на Пери Елис со зашилена јака, редовно вклопување, обична измисл

Може да бидете сигурни дека доаѓаат следното лето, ќе бидете задоволни и вашиот базен ќе биде подготвен

Mirtsенски плус лента за екипаж на екипажот со кратки ракави со кратки ракави, форма на шарена маица е клас

Панталони заштеда на прилагодено вклопување 4 PC CAR FLOT MAT Поставете за BMW 740 2015 : Дизајнирано прилагодено вк

Лесно прилагодете го вашиот дом или канцелариски простор со убавината и шармот на вештачките мрежи 5x7 е�

Minky Nation Minky Hoodie and Joggers Outfit Set има симпатични детали за крзно од апчиња и кадифен факс Таа може да ги носи ов

Меки, дишечки и стилски, овие шепоти за дневникот од jacеклин интимти се оние во кои сакате да го поминете

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Функција : Отстранлива пластична капка подигнување на прибор за прибор за прибор, отпорна на 'рѓа, отпор�

Scroll