Новак
Трговска марка ликовна уметност „Среќна правење шема vd“ платно уметност од Вероник Чарон

Трговска марка ликовна уметност „Среќна правење шема vd“ платно уметност од Вероник Чарон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 253.76

Уметник : Veronique Charronsubject : Seasonal Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има Божиќна типографија против зелена позадина. Истакнати бои : Зелено, бело, сиво портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува напорите за соработка на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Божиќна типографија против зелена позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка п�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие украсни естетски инд

Неговата работа има освоено награди од Кодак Канада, Светскиот филмски фестивал во Монтреал, северозап�

Не'рѓосувачки челик кутија со нараквица од не'рѓосувачки челик Фиксна рамка од не'рѓосувачки челик...

Супер кадифен и удобен, овој марокански бушава килим од колекцијата Делукс Шаг е совршен нов додаток на

Гостаците се паметен и елегантен напредок во преносна исхрана Трајни тегли цврсто безбедно за да носат

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Худи и џемпер се соединуваат на слаткото и удобно врвот на оваа сезона од Тера и Скај Лизгајте го и ужива

Овој печатен печатење на наметка Cheetah е врвен квалитет на giclee на архивска хартија со висока резолуција И

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Подигнете го вашиот дом или канцеларија на следното ниво со Sulpell Industries врамени пловечки платно wallидна у�

Време е да се надополни основната фиока за фиоки Овие врвови на резервоарот за перформанси нудат кул уд�

Мешавината за зачинување на пржениот ориз од сонцето додава удар на класичен рецепт за мешање...

Уметник : Мишел Фаберсубјект : Animals Tyle : Modern & Modern и Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подго

Нашите предводници на хардверските серии на вратата на вратите се изградени за да траат и доволно силни

Комплетот за стабилизатор на Линк за стабилизатор на суспензијата TRW изгради репутација во автомобилск

Подгответе го за денот во лесна удобност и стил со овие брифинзи за боксери на нација Овој удобен 10пакет

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Црвената е убав допир и навистина се истакнува зад вашите тркала! Направете ги вашите сопирачки правилн

Од трчање работи до трчање во паркот, ќе сакате да живеете во овие меки пот од EV1 Направено од мека и лесн�

Поддршка на јута, рампа за килими (продадено одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање.

Оригиналната дики изолирана јакна со качулка е совршено парче за кога вашиот работен ден бара многу...

Завиткајте ја во топлина и ладен стил со оваа Атлантис Поларна руно целосна поштенска јакна Во поладни �

Оваа оригинална дрвена уметност се вклопува и во рустикални декори, како и во современи простори ДЕЛОВ�

Scroll