Новак
Трговска марка ликовна уметност „Вечерта прошетка“ платно уметност од Дејвид Галчут

Трговска марка ликовна уметност „Вечерта прошетка“ платно уметност од Дејвид Галчут

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 704.00

Уметник : Дејвид Галхутсубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има јапонска жена во кимоно со фенери и кои. Истакнати бои : жолта, црвена, тен, кафеава, портокалова, црна Дејвид Галчут може да го сруши моментот кога реши да биде уметник до многу одамна во градинка. Класот црташе дрвја со креони. Неговото дрво не изгледаше како другите. Тој беше огорчен дека дрвјата дефинитивно не изгледале како кафеави и зелени Q-совети. Дрвјата имаа гранки и лисја и гнезда на птици и така избра да го нацрта својот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јапонска жена во кимоно со фенери и кои.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подобри домови и градини Гроздобер LED светилки го комбинираат класичниот изглед на Едисон на гроздобер

Ако барате одличен резервоар за да го облечете во теретана, да трчате работи или само да се дружите дома,

Патувајте во стил со нашата лесна мултинамена торба за месинџер! Зашиени заедно со квалитетен најлон, г�

Зголемената цена на златото ја прави оваа голема инвестиција (Ве молиме, видете ја 5 тата слика за повеќе

Среќни теми за бебиња Органика се смислено направени за седење бебе совршено големина за мали раце и ле

На бебињата со стил им е потребна облечена облека на која можат да сметаат за специјални прилики, семејн

Цврст кабел од не'рѓосувачки челик од 4мм Нежните заоблени врвови за удобност 25мм алуминиумски диск шар�

NFL со долги ракави со долги ракави, бесплатен превоз на нарачки над 35 американски долари на продавницата

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Размислете за розово во ова дно за пливање од славна личност Пинк! Завршете го изгледот со појавување на

Едвај силуета има голем став на овие страшни сандали од време и Тру Сè што ви треба за шик дневен изглед,

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзажцил : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, црна матка, акрилити

Ловечките нараквици Хантворт ви помагаат да го направите ударот додека ги штитат вашите раце, давајќи в

Нашите девојки Cheetah Girls & Toddler Girls Cozy Velor Zip Up and Jogger Tracksuit, 2парчиња атлетично сет е дизајниран со мекост и ст�

Оваа ватирана врежана јакна од Авиа го прави совршеното транзициско парче Плетени 4насочни ракави за ис

Ibrивописни бои и тропски принт донесуваат трендовски стил на нејзината облека за капење во сетот за бик�

Кралицата на срцата, е вешто направено глам уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црвена бо

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Запознајте ги фармерките што сите ќе ги носиме во есен Фармерките на Софија Вергара Мелиса нудат модерн

Харт 20 V 1 галон бело влажно / сув вакуум hpwd33 расчистува хаос од сите видови околу куќата Заедно со цицање

Scroll