Новак
Трговска марка ликовна уметност „Вино за две платно уметност од Елизабета Френклин

Трговска марка ликовна уметност „Вино за две платно уметност од Елизабета Френклин

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.00

Уметник : Елизабет Френклин Предмет : Апстракт Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шишиња со вино и чаши во шема на плочки. Истакнати бои : тен, кафеава, жолта, вино, бела, црвена светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. шишиња со вино и чаши во шема на плочки.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини, трговска мар

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во разни големини, трговска марка ликовна уме�

Подготвени да се претставиме со обесени презентации во различни големини 24 "x 32" Недовршена галерија со �

Благословете го нашиот среќен дом, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка лико

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Исклучете ја црвена�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Уметник : Грејс Попсобјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно

Тема : Флорална и ботаничка стилот : Современа производ Тип : Сребрена рамка, црна матка, акрилна трговск�

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подг�

Дајте му на вашиот дом декор уникатен изглед со изгрејсонце од студиото во студиото Wynwood, прекрасно дело

Уметник : Велингтон Студио Субјект : Флоралстил : Тропски прооден вид : Галерија обвиткано платно Арттис

Уметник : Дарен Вајт Фотографија за фотографски предмет : Пејзажапелатива : Модерен и современо произво�

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4 Бели корали на�

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, трговска марка ликовна

Уметник : Fab Funky Subject : Typography Style : Modern & Moderniverse Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за об�

Нека оваа слика за животински свет ве плени со својата убавина; Оставете го да се разбуди во вас страст к

Создадено во согласност со визијата на уметникот, доаѓа ова прекрасно уметничко дело што рефлексира уб�

Тема : пејзаж апелатор : Современа производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка лико�

Scroll