Новак
Шефилд Трапер II 3. Во рачката на сечилото Фау Стаг

Шефилд Трапер II 3. Во рачката на сечилото Фау Стаг

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Некои ножеви се само ножеви, додека други се како продолжение на тоа кои сте. Во секоја ситуација во затворено или на отворено, сакате нож на кој можете да сметате - оној на кој можете да го ставите на тест низ годините и да бидете горди да му се предадете на следната генерација. Серијалот Шефилд Стаг 12204 Трапер II 3.15 "Преклопниот нож е тој нож. Не е само " нож ", тоа е вашиот нож. Дел од серијата Stag, Sheffield Trapper II е дизајниран да настапи под притисок и во суровата сурова услови на која било авантура на отворено или затворено. Додека секој нож од серија на Stag е инспириран од класичните лов на ножеви од годишно време, Trapper II има рачка инспирирана од Антлер, конструирана со помош на посебен процес на синтетичка инјекција што го одржува интегритетот на вистинските рачки на коските додека обезбедува издржливоста што се очекува од современите дизајни за рачки. Во кои има разноврсни сечила на клип и Спај Поинт, Шефилд Трапер II е навистина вашата папка за одење за секоја ситуација. Ножевите на Шефилд се поддржани од нашата гаранција водечка во индустријата. 3,15 Во сечилото на точката на клип. Севкупна должина : 7,15 ин. Материјал за сечилото : 420 не'рѓосувачки. Материјал за рачка : инјектирање. Не доаѓа со клип или обвивка.

Главните карактеристики

Избор на клиент

одговара : опуштено преку колкот; малку разгорена нога Грижа : Машината за перење Земја на потекло : Увез�

Свежо избра за девојче Графичкото тело на Гаранималс ја започнува секоја облека во сладок стил...

Биодинамичкиот сос од жолта штала Arabbiata тестенини е изработен од овластен USDA Organic, CCPB органски и сертифи�

Оваа табла со сјај на Crayola Disney Cars 2 обезбедува часови на бескрајна забава и отворена креативност за деца..

Уметник : Крис Пасксебјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано платно

Бебе има многу карактер во моето дете на моето дете на новороденото бебе од 1 парчиња Нашата пријатна, ме

Уметник : Лорен Моссубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „интроспективна“ ум

Овој пар сандали на кое било место има бујна висока потпетица за удобно вклопување Завитканата лента на

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Effеф Вингер присуствува на колеџ за локална заедница откако ќе се открие дека го лажел диплома и, на изне

Кошулата со долг ракав на Wrangler Men нуди копче надолу предниот дел со тенок вклоп и две копче низ џебовите �

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им обезбедат на клиентите широк спектар на ком�

Овие панталони за обука на бели облак момчиња се дизајнирани да изгледаат и да се чувствуваат како вист�

Scroll