Новак
ОЕ конектор сензор за кислород

ОЕ конектор сензор за кислород

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 175.84

DENSO прв пат вклопување на сензорот за кислород, DENSO за прв пат вклопувачки сензори за кислород се конструирани од достапни материјали со највисок квалитет. Висококвалитетен не'рѓосувачки челик, порозен политетрафлуороетилен (PTFE), флуор гума, алуминиум оксид, високо-одделение платина и керамика се користат во секој сензор за Денсо. Карактеристики и придобивки : Супериорен дизајн - ги максимизира перформансите на моторот и ефикасноста на горивото додека ги намалува штетните емисии. Покрив со двојно заштита - Одржува соодветна температура на единицата за побрзо време на реакција и го штити керамичкиот елемент од силикон и труење со олово. Слој за стапици на алуминиум -оксид - чува силиконски и олово надвор од керамичкиот елемент преку ексклузивниот дизајн на Денсо, спречувајќи оштетување на платината електрода. Куќиште од не'рѓосувачки челик - се спротивставува на корозија и загадување со солидно, водоотпорно тело. Порозен PTFE филтер - Овозможува атмосферски кислород да влезе во сензорот без да дозволи загадувачи на вода или мотор да се пробијат во обвивката. Сензор за кислород на Denso OE конектор.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Не'рѓосувачки челик Заменливи и реверзибилни нараквици Голем дијаметар од 2,5 инчи Голем 7,75 инчен обем..

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Софистициран, едноставен и неспоредлив, овој 14 карат бел златен скапоцен камен е сигурен дека ќе се негу

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Направете изјава во стил подготвен за сезони со затегнати чизми за возење од Brinley Co Овие шик чизми имаат

Cage чевлите се во право на тренд за сезоната и Лесна улица го презеде овој тренд и го толкуваше за вечерна

Боја : Браун Дизајнот на кружниот лак ги штити новороденчињата и малите деца од остри рабови, а овој кафе

Добредојдовте гости со овој прекрасен монограмски доормат Тешка, но сепак елегантна, овој душек е израб

WVE HVAC Blower Motor Resastor изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произ�

Почитувајте ја жената што ја обожавате со овој пенлив прстен за ангажман на дијаманти Изработено во 10к �

ДолфинСлејк, атлетски инспириран и конструиран за да ве задржи исправено на лизгави површини...

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : / / / / Професионалните монтери препорачуваат да

Класичен кабелски плетен џемпер добива надградба благодарение на лажичката Сето тоа започнува со асим�

Секоја ставка во облеката на оваа бебе девојчиња е направена со меко памучно ребро Потоа, додадете ги па

Овој Jeanан има удобно вклопување што е порелаксирано преку седиштето и бутот од нашиот редовен вклопник

Уметник : Филип СаинтеЛаудсибјект : Флоралстајл : Флорентинерпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Ар�

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографски предмет : Пејзаж за пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметно

Уметник : Cherry Pie Studio Ssubject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова е подготвено з

Кога шетате или трчате вашето куче пред сончање или по зајдисонце, треба да бидете сигурни дека другите

Создадете тропски рај во вашиот дом со колекцијата на кујнските пешкири на „Едноставно Дејзи“ Нашиот �

Карактеристики : Предмет : Флорал Уникатен метален wallиден декор со метал од алуминиумска оценка Нежна�

Одлично за дневна облека, ноќна облека, облека за спиење, домашна спална соба и дневно носење...

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Чувајте ја вашата ладна низа силно Оваа шарена кошула од слободното склопување е направена во удобен па

Направено со употреба на меки синтетички предива за неверојатна удобност под нозете За употреба на теп�

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурална wallидна уметност

Преземете го денот со модерни и функционални и функционални шорцеви за искачување на бесплатното собра

Конфигурација на Vane Configuration, тежина и дизајн ОЕприлагоден, G3000 квалификуван материјал за структурен инт�

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Scroll