Новак
1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато Хало невестински сет

1- Карат Т.В. Црн и бел дијамант 10kt Бело злато Хало невестински сет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 10767.84

Изразете ги вашите вистински чувства со овој прекрасен миабела црно -бел дијамантски невестински сет. Изработено во бујно бело злато, прстенот за ангажман се одликува со кружен, распрскувачки црн дијамант (5,9 х 5,9 мм) во центарот, заедно со четири кружни, сјајни сјајни црни дијаманти и 56 тркалезни треперливи бели Дијаманти (H-I, I3) формираат ореол и го украсуваат Шанк. Совпаѓањето на свадбениот бенд има 15 црни дијаманти поставени од тркалезно, поставени од пилиња. Подарете се на овој прекрасен дво-парчен црно-бел невестински дијамантски невестински на вашата сакана личност и направете ја да се чувствува посебно. Направено во 10kt бело злато. 1-3/4 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : црна, H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камења поставени од пронг. Вкупна ширина на опсегот : 2,6 мм. 2-парчен невестински сет. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Направено во злато од роза од 10kt Јасност на дијаманти : I2I3 Со финиш на Милгрин, ова е еден додаток што мож�

Додадете суптилна талент во вашата мешавина со нашиот машки не'рѓосувачки челик 7мм сатенски завршен бр

Нека овој сет на невестински дијаманти стои како прослава на вашата убов Модерен во розово злато, прсте�

Овој невестински сет создаден со 1 / 5 CT Т.В Дијамант покажува тркалезно ореол на пенливи камења што опкру

Таа беше светлината на вашиот живот, дури и во најтешките времиња Благодарам што секогаш беше таму за ва

Совршен прстен за какво било принудување; Вашата камуфлажа со недвижнини ви овозможува да се мешате со �

Безвременски класици Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безв

Mossy Mossy Pink Breakupенски Camo Camo Wedding Band е изработен од не'рѓосувачки челик Идеално е да се носи во секоја пригод�

Прекрасен избор за вашата специјална дама, овој невестински сет Миабела Дијамант е направен во бујно бе

Засекогаш невестата 1 / 20 Карат Т.В Дијамант Стерлинг Сребрен невестински сет е направен специјално за д�

Почитувајте ја вашата невеста со овој драматичен дијамантски невестински сет направен во 10к бело злато

Овој значаен црн циркониум келтски крст прстен е отпорен на абење, издржлив, отпорен на гребење и хипоал

сакате квалитетен дијамантски опсег поставен со елементи што се силни и се безбедни за вашата кожа...

Безвремена елеганција се изразува со овој невестински сет на мијабела дијамант Прстенот за ангажман на

Овој значаен црн циркониум келтски прстен е отпорен на абење, издржлив, отпорен на гребење и хипоалерге�

Овој елегантен, но силен прстен за венчавки со четка за мажите во Кобалт, е совршен акцент за посебна при

Крајбрежниот накит златен позлатен не'рѓосувачки челик, венчаница прстен (6мм) прикажете ја вашата loveуб�

Овој дијамантски моден прстен е одличен изглед во секое време Изработено во бело злато, овој рингпарови

Изненадете ја жената што ја сакате со невестински сет дизајниран да го однесе здивот Модерен во розово �

Нагласете го вашиот изглед со овој привлечен ораво машки бели јаглеродни влакна од 6мм удобност одговар

Scroll