Новак
Трговска марка ликовна уметност 'Апстрактна текстура 3' платно уметност од студио за пита од цреша

Трговска марка ликовна уметност 'Апстрактна текстура 3' платно уметност од студио за пита од цреша

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Cherry Pie Studio Ssubject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарено боење пополнување на рамката. Од првиот ден таа можеше да одржи молив, Лори Висман воодушеви што го црташе светот околу неа на начин што ќе ги натера другите да се грижат. Гледањето на светот на необичен начин ја дефинираше нејзината визија. Пред десет години, таа започна студио за пита од цреша и започна да користи посебен личен стил на сликање за да создаде пријатно хумористични слики и стих, како одраз на семејството и пријателите во нејзиниот живот. Денес Cherry Pie Studio станува национално признато уметничко студио, чии светло обоени слики може да се најдат во врвни продавници за подароци за мало и народни уметнички галерии во САД, Канада и Порто Рико. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарена боја што ја исполнува рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Преклопување на круговите со различна големина слој еден на друг во ова апстрактно платно печатење од у

Карактеристики : Предмет : Флорал Уникатен метален wallиден декор со метал од алуминиумска оценка...

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа продукција Тип : Црна рамка, црна мат, акрилна трговска марка ликовна �

Едноставниот модерен класичен гушар е двоен иден и вакуум изолиран за да го задржи вашиот пијалок топол

Повикајте го вашиот декор на отворено со трендовски дизајни од Е по дизајн! Колекцијата на целите, тиква

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : / / / / Професионалните монтери препорачуваат да

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Оваа шармантна транзиција на вечера со седиште од секојдневна употреба до незаборавни вечерни работи...

000 слики годишно Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Закон за трговска марка и ќе биде ене�

ДолфинСлејк, атлетски инспириран и конструиран за да ве задржи исправено на лизгави површини...

Направено со употреба на меки синтетички предива за неверојатна удобност под нозете За употреба на теп�

Овој меѓународен постер на wallидот на trendsеси Jеси е дизајниран со високо квалитетни, разнобојни уметничк

Спортски се среќава со вишок со овој џогер, пантолона од WESC Направено од ткаен памук со опуштено вклопув

Додадете го стилското парче акцент што е подобар домови и градини Зелен кактус 20инчи од 20инчен перница �

Одлично за дневна облека, ноќна облека, облека за спиење, домашна спална соба и дневно носење Оваа пижам�

000 слики годишно Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата �

Влезете во духот оваа сезона на жетва и Ноќта на вештерките со нашата празнична кујнска крпа! Оваа кујнс

Loveубовта победи и слави ја победата со овој беспрекорен прстен Глобално занаетчиство Миабела е кулмин�

Вашата малечка апсолутно ќе го сака овој чудесен сет на пижами Овој официјално лиценциран сет со пижами

Направи мека мешавина понудена во широк асортиман на бои Бидете сигурни дека знаејќи дека нашите кошул�

Конфигурација на Vane Configuration, тежина и дизајн ОЕприлагоден, G3000 квалификуван материјал за структурен инт�

Уметник : Ед Вилверсјубјект : Хумор Стил : Традиционална Производство Тип : Галерија обвиткано платно Ар�

Четка за патничко лице за чистење на кожата, совршена за млазници, оваа силиконска четка за лице за едно�

Почитувајте ја жената што ја обожавате со овој пенлив прстен за ангажман на дијаманти Изработено во 10к �

Чувајте ја вашата ладна низа силно Оваа шарена кошула од слободното склопување е направена во удобен па

Колекцијата Dulcet ви овозможува да го искажете вашиот стил Со обрасци кои се движат од модерни до традици�

Земете го од самата Софија : „Обидувањето нови стилови може да направи да се чувствувате поубаво отколк

Scroll