Новак
Комплет за регулатор за вбризгување на притисок на гориво Acdelco GM, со клип и предвремена прстен 217-3072

Комплет за регулатор за вбризгување на притисок на гориво Acdelco GM, со клип и предвремена прстен 217-3072

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 383.68

Регулаторот за вбризгување на гориво со оригиналната опрема Acdelco GM е механички вентил кој го контролира притисокот на горивото во шината на инјекторот на горивото и е замена препорачана за ГМ за оригиналната компонента на вашето возило. Вентилот наполнет со пролет го враќа вишокот на гориво назад во резервоарот за гориво. Овој регулатор за притисок на вбризгување на гориво со оригинална опрема е произведен за да одговара на вашето ГМ возило, обезбедувајќи ги истите перформанси, издржливост и услужен век што го очекувате од General Motors. Регулаторите за притисок на притисокот на горивото Acdelco GM Оригинална опрема се механички вентили кои го контролираат притисокот на горивото во шината на инјекторот на горивото и се заменети препорачани за ГМ за оригиналните компоненти на вашето возило. Нивните вентили натоварени со пролет го враќаат вишокот на гориво назад во резервоарот за гориво. Овие регулатори за притисок на вбризгување на гориво со оригинална опрема се произведени за да одговараат на вашето ГМ возило, обезбедувајќи ги истите перформанси, издржливост и животен век што ги очекувате од General Motors. ⚠ Предупредување : Рак и репродуктивна штета - https : //www.p65warnings.ca.gov.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Сензор за положба на положбата Vemo Crank Сензорот за позиција на Crank Vemo е идеална висококвалитетна замена н�

SKF Transfer Case Case Seal Seal Enture reputation во автомобилската индустрија за квалитет и занаетчиство Ние произведуваме

Регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за Nissan Sentra 19941991, Tsuru 20121994 Предниот десен десен агол (без мотор за ли�

Количина на специфики на производот Продадена : Продадена индивидуално Конфигурација : Машки терминал �

Специфит на производи : Директен тип на фитмент : Директна замена Продадена : Продадена индивидуално Type :

Собрание на регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за 2002 2003 година Mitsubishi Lancer Front лево (регулатор на прозор

TDAYCO® обликуван радијатор и бајпас црево tdesigned за замена на цревото на производителот на оригиналната оп

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за воз

Производите на Вокер започнаа со снабдување на потребите на системот за гориво на автомобилската индус

100% сосема нови и никогаш не се користат Го одржува ладилникот за внатрешни работи на автомобилот во тек�

SKF автоматскиот заптивка на вратилото на излезот на вратилото на SKF изгради репутација во автомобилскат

Повторно воспоставено од производството за да ги исполни најпрецизните стандарди за сигурни перформан

Кревет, продолжена кабина пикап20012004 Silverado 1500 база 78,0 in Поветка, пикап на екипажот, со задна сопирачка на �

PRODUCT SPECIFICSFitment Type : Direct Replacement Quantity Sold : Sold individually Notes : With cap Replaces OE Number : PE0115351 AReplaces Partslink Number : MA3014114 Interchange Part N

Диск сопирачка со ниска фреквенција бучава амортизер диск сопирачка со ниска фреквенција бучава аморт�

Бехр, една од седумте одлични брендови на Mahle Aftermarket, е глобален експерт за термичко управување и долгоро

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за воз

4 V со склоп на ролери за лице надолу Бројот на делот OEM што оваа ставка го заменува е дел број RG50198000...

Gabriel 85047 Fleetline 85 серии одговара на Ford поголеми 1 5 / 8 ”, испорачаните резерви подобрена издржливост и погол

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, комплетите за замена на сопирачките за за�

Овие прилагодени задни 2 клипови со клипки со загради за закачалки и комплетни комплети за хардвер се ди

Одговара на следниве возила : Chevrolet Spark2013 (подмодел : LS, LT) 2014 (подмодел : LS, LT) 2015 (подмодел : LS, LT) Fitnote : Front, де�

Специфичен производ на производот : Тип на моќност на моќност : 2пински приклучоци : Со пакет на мотоцикц�

Керамички сопирачки подлога за сопирачки сопирачки и комплет за ротор е безболно, економско решение за

Со дихтунзи на Виктор Рајнц, можете да бидете сигурни дека добивате решенија за запечатување кои даваат

Goodyear Belts разви класични завиткани Vпојаси кои нудат врвни перформанси, обезбедувајќи долг животен век В�

Scroll