Новак
Автоматски делови за агилност А кондензатор на Ц за специфични модели на Хонда

Автоматски делови за агилност А кондензатор на Ц за специфични модели на Хонда

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1142.72

Agility Auto Parts нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат над 95% од сите апликации за возила во Северна Америка. Инженеринг и произведен под ISO 9001 / TS16949 Систем за квалитет, кондензаторите на агилност користат делови од супериорен квалитет што ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на ОЕ. Премиум квалитетот е обезбеден преку строги перформанси и тестирање на издржливост. Кондензаторите за агилност ги покриваат и ладилниците R12 и R134 A и се „вклопуваат“ за лесна инсталација во вашето возило. Агилност нуди целосна линија на автомобилски кондензатори кои опфаќаат 95% од сите апликации за возила во Северна Америка.; Агилноста обезбедува вредност на неколку начини, вклучително и зголемени термички перформанси, користејќи подобрени карактеристики на дизајнот, како што е најновата технологија за екструдирани цевки од мини-микро и стандардизација на дизајнот за максимална достапност со минимални делови.; Агилност нуди овластени кондензатори кои ги исполнуваат или ги надминуваат спецификациите на ОЕ и се подготвени да бидат инсталирани надвор од кутијата за „вклопување во капки“.; Кондензаторите на агилност се дизајнирани и произведени под системите за квалитет на ISO TS16949 и се тестирани 100% протекување . Тип на кондензатор на паралелен проток. Основен материјал - алуминиум. Вклучува приемник/посува. Основни димензии - 11,75 x 28,75 x 0,75 (инчи). Капка вклопување за лесна инсталација во вашето возило.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Предно склопување на полушифра Acdelco 12479254 CV оска вратило се вклопуваат Изберете : 20062007 Hummer H3 20082010 Hummer H3 5 Cyl

TDAYCO® обликуван радијатор и бајпас црево tdesigned за замена на цревото на производителот на оригиналната оп

Собрание на регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power за 2002 2003 година Mitsubishi Lancer Front лево (регулатор на прозор

PRODUCT SPECIFICSFitment Type : Direct Replacement Quantity Sold : Sold individually Type : With Pump Notes : With cap Replaces OE Number : MR191497PFM, MR191063, MB286961 Replaces Partslink

Goodyear Belts разви класични завиткани Vпојаси кои нудат врвни перформанси, обезбедувајќи долг животен век...

Производите на Вокер започнаа со снабдување на потребите на системот за гориво на автомобилската индус

Директна замена на вентилот за вентил на пареатаовој пареа канистер вентил соленоид се вклопува и изве�

Сензор за положба на положбата Vemo Crank Сензорот за позиција на Crank Vemo е идеална висококвалитетна замена н�

Motorcraft PCV Valve секој моторникратен PCV вентил ги испорачува квалитетни перформанси што сте ги очекувале од �

Со дихтунзи на Виктор Рајнц, можете да бидете сигурни дека добивате решенија за запечатување кои даваат

Регулаторот на прозорецот AltAutomotive Power For Subaru Legacy 20092005, Outback 20092005 Предниот лев (без мотор за лифт на прозоре

SKF автоматскиот заптивка на вратилото на излезот на вратилото на SKF изгради репутација во автомобилскат

Заптивка на коленестото вратило NOK Crankshaft Seal Fits Select : 20062015 Honda Civic 4 Cyl 1,8 L 20052007 Honda Accord 20032004 Honda Accord 4 Cyl 2.4 L 2016201

Специфит на производи : Директен Fit Quantity Продадено : Продадено индивидуално, во врска со блокирање / фини�

Овој комплетен комплет за сопирачки VGX Premium нуди тивки, чисти и долготрајни перформанси VGX Premium Комплетен

Овие прилагодени задни 2 клипови со клипки со загради за закачалки и комплетни комплети за хардвер се ди

Месинг за месинг за супериорна корозија отпорност месинг или никелобложени терминали за супериорна сп�

Scroll