Новак
Дина Мари „Тековен момент“ платно уметност

Дина Мари „Тековен момент“ платно уметност

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Почна да црта слики од своето куче кога имала 7 години и се развила во нејзината кариера како уметник за миленичиња портрети како возрасен. ДИНА МАРИ „ПРЕТСТАВНА МОМЕНТ“ КАНВАС АРТ. Истакнати бои : зелена, црна, светло сина, сива, жолта, тен, сина, кафеава Дина Мари е самоукана уметничка специјализиран за миленичиња. Сликањето и креирањето е релаксирачко и забавно и нејзината желба да го сподели својот подарок со другите вклучува учење на цртање миленичиња и слики на деца и возрасни. Покрај портретите на миленичиња, Дина ужива да слика наутички и морски капи и уметнички дела што се инспирирани од нејзините миленичиња. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Дина, исто така, наслика мурали за група за спасување животни и илустрираше книга за деца за бездомник куче, Roxy's Forever Home. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Таа неодамна заврши со илустрирање на мала инспиративна книга, мирно место инспирирано од нејзиниот Лабрадор Враќачи.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Набавка на електрична енергија MOSFET, 50 W x 2 Континуирана моќност, филтер со низок премин од 80 Hz, 100 вати RMS @ 4

Заштедете уште повеќе со нашиот сет од 4 касети за повторно воспоставено производство Овој сет вклучува

6 Ултра светли LED диоди Изградена со ABS нераскинлива пластика Одговара на сите скејтборди и долги табли...

Краток опис не е достапен закуска храна за кучиња, вистински вкус на сланина и сирење Претпочитани од 9 о

Piиво Поло на Georgeорџ Машки работи за секој окусон од деловни активности до вашите активности за викенд...

Гранд премиерот Samsung Galaxy ги прави работите што ги правите секој ден полесно од кога било, од импровизира�

Водоотпорен Овој брод на океанскиот хоризонт за време на металните уметнички дела на зајдисонце се печ

Сигурно дека ќе биде стенд во нејзината гардероба, овој резервоар од Гаранималс е покриен во разигран п�

Уметник : Питер Svobodasubject : Пејзажапелатиј : Електикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арт...

Наменето за употреба на CUV, SUV и лесни камиони, Cinturato P7 цела сезона плус II е сезона турнеја гума која нуди в

Обележете го вашиот стил со овој уникатен моден прстен со дијаманти Изработено во 10к жолто злато ова сп�

Неверојатна удобност за одење и сезонски стил се соединуваат во Скекерс во движење радосен затнување...

Интегрираниот LED со голема површина на LED со голема површина на безбедносната светлина на Зора ќе му дад�

Наградете ја вашата мачка со скромна закуска за играње, што е 100% нутриционистички комплетна за одржувањ

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Scroll